Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wernisaż wystawy "Pliva & Łabiński”

Data publikacji: 2016-12-13, Data modyfikacji: 2017-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wernisaż wystawy

W czwartek 15 grudnia o godzinie 17.00 w sali wystaw czasowych CDS odbędzie się wernisaż wystawy "Pliva & Łabiński". To wyjątkowa okazja poznania twórczości dwóch wybitnych artystów tworzących w szkle. Wystawa prezentowana będzie do końca lutego 2017. Wstęp na wernisaż bezpłatny.

Oldrich Pliva i Mariusz Łabiński należą do grupy spotykającej się od 2008 roku w ramach międzynarodowych sympozjów szklarskich Ekoglass. Obaj nie tylko tworzą szkło artystyczne, ale również mają doświadczenie w innych dziedzinach sztuk plastycznych, a ponadto są pracownikami szkół wyższych: Oldřich Plíva - Uniwersytetu Technicznego w Libercu, oddział w Jabloncu, Mariusz Łabiński - Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, obaj w katedrach specjalizujących się w designie szkła. Każdy ma w dorobku wiele wystaw krajowych i zagranicznych, a ich dzieła zdobią muzea i galerie na całym świecie.

 

Centrum Dziedzictwa Szkła zaprasza na wernisaż wystawy "Pliva & Łabiński”

 


Choć preferują inne typy szkła, Plíva - topione, Łabiński – hutnicze, ich prace łączy nurt minimalizmu, rozumiany i praktykowany jednak odmiennie. U artysty z Czech będzie to geometryczna stylizacja i skromna gama kolorystyczna, u Polaka jasno zdefiniowany kontur, kameralność obiektów, kontrastowość barw.


Silna indywidualność artystyczna, pasja i potencjał twórczy, biegłość techniczna odzwierciedlające się w prezentowanych na wystawie obiektach tworzą wyjątkowy klimat ekspozycji. To doskonała okazja do bliższego zapoznania się z istotnym fragmentem dorobku współczesnego światowego szkła artystycznego.

 

Źródło:
http://www.krosno.pl/pl/aktualnosci/art5646,stare-dobre-malzenstwo-w-krosnie.html

Urząd Miasta Krosno, Źródło artykułu: www.krosno.pl, Autor zdjęć: Urząd Miasta w Krośnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola