Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Chcesz zostać instruktorem rekreacji NORDIC WALKING? Weź udział w bezpłatnym kursie

Data publikacji: 2014-01-22, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie Rozwoju Sportu Krośnieńskiego wspólnie z Gminą Krosno, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową, Fundacją NOVI z Krosna oraz Stowarzyszeniem Skalna Hrana z Preszowa przystąpiło do realizacji projektu pn. „Akademia rekreacji ruchowej pogranicza – przez sport i rekreację ku współpracy i integracji”. Jednym z elementów projektu jest organizacja bezpłatnego kursu na instruktorów rekreacji nordic walking

 

Cykl szkoleniowy obejmie 150 godzin - 90 godzin część specjalistyczna kursu oraz 60 godzin część ogólna kursu. Spotkania będą przeprowadzane w ramach 20 zjazdów weekendowych w okresie od stycznia do czerwca.

 

Cykl szkoleniowy przeprowadzać będą wykwalifikowani trenerzy, wyposażając uczestników w wiedzę i umiejętności merytoryczne oraz metodyczne potrzebne do prowadzenia zajęć rekreacji ruchowej. Kurs zakończy się egzaminem, po jego pozytywnym zdaniu Uczestnik uzyska legitymację potwierdzającą nabyte kwalifikacje instruktorskie.

 

Uczestnikiem projektu może być osoba dorosła, która z własnej inicjatywy chce podnieść swoje kwalifikacje i umiejętności, spełniająca warunki określone w Regulaminie Kursu. Każdy Uczestnik kursu we własnym zakresie zapewnia sprzęt sportowy (kijki) oraz dojazd na szkolenia (teren Miasta Krosna), Organizator zapewnia wyżywienie podczas każdego ze spotkań szkoleniowych.

 

Osoby ostatecznie zakwalifikowane do projektu, zobowiązane będą dostarczyć oryginały dokumentów, nie później niż dzień przed planowanym rozpoczęciem kursu.

 

 

Procedura rekrutacyjna polega na przesłaniu wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego wraz z załącznikami na adres SendTo(' ', '', 'krosnochodzi', 'pwsz.krosno.pl', 'krosnochodzi // pwsz.krosno.pl'); w dniach 15-28 stycznia 2014 r. (decyduje kolejność zgłoszeń).  Więcej informacji na stronie Krosnochodzi.pl.

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu

Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Karpackiego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola