Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Droga tańca, czyli koncert: "Nie tędy droga"

Data publikacji: 2017-04-24, Data modyfikacji: 2017-04-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Droga tańca, czyli koncert:

Być może Miasto Szkła zmieni swą nazwę na Miasto Tańca? W końcu, ostatnimi czasy, sporo tanecznych wystąpień dzieje się na deskach, na przykład Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. 

   Tym razem Koncert Tańca rozpocznie się w dniu 26 kwietnia bieżącego roku, o godzinie 18:00 w wyżej wspomnianym RCKP, który położony jest na ulicy Kolejowej 1. Wstęp na przedstawienie jest wolny, co dodatkowo zachęca do skorzystania z możliwości, by na własne oczy przekonać się, z czym "je się" taniec. Krosno finansowo wsparło tą wspaniałą, barwną inicjatywę. 

   Na koncert serdecznie zaprasza krośnieńskie Państwowe Pomaturalne Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy. 

Projekt jest realizacją pracy dyplomowej pani Anny Pękali, aktywnej słuchaczki owego studium, która ponad wszystko pragnie, by to, co zrodziło się w jej głowie, mogło obronić się na scenie.

Anna w swojej sztuce zamierza odpowiedzieć na następujące pytania: czy mamy całkowitą kontrolę nad swoim życiem? Czy jesteśmy posiadaczami wolności wyboru, czy możemy postępować zgodnie z własną wolą? A może we współczesnym świecie te ważne wartości zaniknęły, topiąc się w pośpiechu? 

W koncercie zatańczą: 

  • Maciek Kuliga i Anna Harsze - absolwenci PPSKAKiB z Krosna (o specjalizacji tańca), tańcerz oraz tańcerka zespołów "Omega", a także "Faking Motion", choreografowie Studia Tańca At Dance; 
  • Angelika Dubiel - tancerka zespołu "Faking Motion";
  • Karolina Buczyńska - tancerka zespołów "Omega" i "Faking Motion";
  • Marzena Druzik - była tancerka zespołu tanecznego Explosion z Ropy;
  • Mariola Bądyra, Ewelina Dobrowolska i Barbara Lorenc - obecne słuchaczki PPSKAKiB w Krośnie (specjalizacja "taniec");
  • Magdalena Kulka, Natalia Masztafiak, Martyna Zagórska, Gabriela Gruca, Gabriela Trojanowicz, Magdalena Pękala, Paulina Podobińska, Kinga Łukaszyk, Marlena Stachurska - tancerki z kilkuletnim stażem zespołu tanecznego Explosion z Ropy, działającym przy Studio Tańca Destino i Gminnym Ośrodkiem Kultury w Ropie; 

Istotną informacją jest również, iż projekt Anny Pękali znalazł się i na stronie www.polakpotrafi.pl, na której autorka prosi o wsparcie koncepcji oraz artystów. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola