Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

II nabór beneficjentów do projektu eInclusion

Data publikacji: 2014-02-10, Data modyfikacji: 2014-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Ogłaszamy II nabór wniosków do uczestnictwa w projekcie pn. "Zmniejszenie wykluczenia cyfrowego na obszarze Miasta Krosna". Z pozyskanych pieniędzy zostanie zakupiony sprzęt komputerowy, który będzie przekazany 12 gospodarstwom domowym, 12 osobom niepełnosprawnym, 12 osobom z grupy 50+ oraz 36 dzieciom i młodzieży z bardzo dobrymi wynikami w nauce.      

Beneficjentem projektu może zostać każdy kto spełni następujące warunki:

 • członkowie gospodarstw domowych spełniających kryterium dochodowe upoważniające do otrzymania wsparcia w ramach systemu pomocy społecznej lub,
 • osoby z grupy 50+, których przeciętny miesięczny dochód na osobę w rodzinie nie przekracza kwoty 831,15 zł lub,
 • dzieci i młodzież ucząca się z bardzo dobrymi wynikami w nauce, z rodzin w których przeciętny miesięczny dochód opodatkowany na osobę w rodzinie, z roku poprzedzającego rok udziału w projekcie (2012) był niższy, niż 1 262,23 zł,
 • posiada miejsce zamieszkania na terenie miasta Krosna,
 • nie posiada komputera i dostępu do Internetu,
 • zobowiąże się do stosowania zasad określonych w Regulaminie
   

Beneficjentami ostatecznymi zostaną gospodarstwa domowe (6 wolnych miejsc), osoby z grupy 50+ (7 wolnych miejsc) oraz dzieci i młodzież (35 wolnych miejsc), które uzyskają najwyższą liczbę punktów w danej grupie docelowej projektu przyznawanych przez Komisję Rekrutacyjną według kryteriów określonych w REGULAMINIE. Komisję Rekrutacyjną do wyłonienia uczestników projektu powołuje Prezydent Miasta Krosna. Każdy uczestnik projektu otrzyma 1 zestaw komputerowy wraz z oprogramowaniem oraz bezpłatnym dostępem do Internetu przez łączny okres 6,5 lat.

    Całkowita wartość projektu wynosi 771 820,00 zł z czego 723 220,00 zł to kwota uzyskanego dofinansowania. Pozostałą część, czyli 48 600,00 zł stanowią środki  własne.

 

Komputery zostaną przekazane również do 3 instytucji tj. 3 szkół, dla których organem prowadzącym jest Prezydent Miasta Krosna.

   

Dokumenty rekrutacyjne, które należy złożyć:

 • deklarację uczestnictwa w Projekcie (załącznik nr 1 do Regulaminu).
 • formularz zgłoszeniowy (załącznik nr 2 do Regulaminu) wraz z kserokopią dowodu osobistego.
 • oświadczenie o liczbie osób pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym i wysokości dochodów (załącznik nr 3 do Regulaminu) wraz z załącznikami.
 • zaświadczenie o zarejestrowaniu w Powiatowym Urzędzie Pracy w Krośnie (dotyczy osób z grupy 50+).
 • kserokopię świadectwa szkolnego za rok szkolny 2012/2013 oraz kserokopie certyfikatów/dyplomów np. za udział w olimpiadach, konkursach czy zawodach sportowych (dotyczy dzieci i młodzieży zgłaszanych do projektu).  

 

REGULAMIN oraz  DOKUMENTY REKRUTACYJNE są dostępne w Urzędzie Miasta Krosna, ul. Lwowska 28 a pok. 001 oraz w Sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, ul. Piastowska 58, a także w wersji elektronicznej do pobrania na oficjalnej stronie internetowej miasta Krosna www.krosno.pl.

 Zgłoszenia do projektu należy dokonać osobiście lub za pośrednictwem poczty w Kancelarii Urzędu Miasta Krosna przy ul. Lwowskiej 28 a (parter) w pok. 001 w zaklejonych kopertach z dopiskiem „Oferta udziału w Projekcie – eInclusion II nabór”.
Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem tel. 13 47 43 303.


Kompletne zgłoszenia przyjmowane będą w terminie od 7 lutego 2014 r. do 21 lutego 2014 r. do godz. 15:00.


UWAGA! Niekompletne dokumenty rekrutacyjne nie będą rozpatrywane.


O zakwalifikowaniu bądź nie zakwalifikowaniu do udziału w Projekcie uczestnicy będą poinformowani pisemnie.

Biuro Projektu mieści się w budynku Urzędu Miasta Krosna, ul. Lwowska 28a, 38-400 Krosno, pok. 303, tel. 13 47 43 303.

 

   

Projekt pn. „Zmniejszenie wykluczenia cyfrowego na obszarze Miasta Krosna”
współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka,
Działanie 8.3 Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu
– eInclusion, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego 

DOTACJE NA INNOWACJE – INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ  

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola