Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KROSGLASS S.A. inwestuje w nowe technologie

Data publikacji: 2014-01-28, Data modyfikacji: 2014-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Krosglass SA jest jedynym w Polsce zakładem produkującym włókno szklane ze szkła typu E. To właśnie tu w Krośnie z włókna szklanego powstają maty szklane, rowingi, tkaniny rowingowe oraz profile poliestrowo-szklane.

 

 

 

Firma Krosglass w swojej branży jest znaną i cenioną marką. Nie wszyscy wiedzą, że mamy tutaj zakład, którego nie ma w żadnym innym miejscu w Polsce.

       

Przede wszystkim jakość – to podstawowa kwestia, która decyduje o wyborze produktu, dlatego podążając z duchem czasu, rozumiejąc potrzebę stałego doskonalenia się, firma Krosglass wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów inwestując w najnowocześniejsze technologie.

           

W marcu 2013 roku Krosglass podpisał z konsorcjum kilku firm europejskich kontrakt obejmujący projekt, wykonanie, całościowy montaż linii do produkcji mat szklanych oraz jej uruchomienie.

           

Posiadanie takiej linii produkcyjnej pozwoli uzyskać produkt najwyższej jakości dla wszelkich możliwych gramatur. Umożliwi uzyskanie dwukrotnie lepszej równomierności rozkładu pasm włókien w macie, lepszej dystrybucji środka wiążącego tzw. lepiszcza, mniejszej chłonności żywicy. Rolki będą większe i ściślej nawinięte, a tego przy automatyzacji przetwórstwa klienci szczególnie wymagają.

           

Mata emulsyjna jest od kilkudziesięciu lat najbardziej popularnym wzmocnieniem kompozytów, szczególnie przy laminowaniu ręcznym. Nieco inna sytuacja występuje w przypadku maty proszkowej, gdzie środkiem wiążącym pasma włókien jest stopiony proszek poliestrowy. Przerabia się ją najczęściej automatycznie w fabrykach produkujących panele dla budownictwa, wyposażenia wnętrz, czy na masową skalę w przemyśle samochodowym (wykładziny wewnętrzne: podsufitki, półki, ścianki, pokrywy, itp.). Nowa linia produkcyjna ma spełnić przede wszystkim wymagania tego sektora.

         

Posiadanie najnowszych technologii pozwoli sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola