Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krośnieński rynek: "Rower Pomaga"

Data publikacji: 2017-05-24, Data modyfikacji: 2017-05-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Krośnieński rynek:

   Akcja "Rower Pomaga" ma na celu zachęcanie ludzi do poruszania się na rowerze. W zamian za wspólnie przejechane kilometry, Arka darowuje rower dziecku z domu dziecka lub świetlicy środowiskowej. W ramach przedsięwzięcia organizowane są różnego rodzaju eventy, promocje w mediach, konferencje prasowe i tym podobne. Jest kilka idei, które przyświecają intencjom prowadzących: między innymi ważne jest to, że rower nie zaszkodzi naszej planecie. Poza tym - jazda na rowerze sprzyja zdrowiu, lepszemu samopoczuciu oraz kondycji fizycznej. Daje także mnóstwo radości i satysfakcji. Pierwsza edycja akcji miała miejsce w 2015 roku, kiedy ludzie wspólnymi siłami pokonali ponad 120 000 kilometrów. Uczestniczyło w tym około trzech tysięcy osób. 

   W związku z tym, dnia 17 maja 2017 roku, w środę, o godzinie 11 na krośnieńskim rynku odbył się rowerowy happening. Oprócz organizatorów będących oczywiście na miejscu, wzięło w nim udział sporo młodzieży szkolnej. Wszyscy razem ułożyli ogromne serce z kół rowerowych, które pochodziły z recyklingu. Każdy przyszedł tam, by pomóc. Okazało się, że za każde przejechane 30 tysięcy kilometrów - jeden rower przekazany zostaje do domu dziecka. Sklep rowerowy oraz urząd miasta ufundowały dwa rowery dla dzieciaków z placówek opiekuńczo-wychowawczych Stowarzyszenia Oratorium Twój Dom i Domu Dziecka w Krośnie. 

   Do akcji zapisać się w można w dowolnym momencie, wszystkie potrzebne informacje umieszczone są na stronie: http://rowerpomaga.pl/

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola