Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krosno biega!

Data publikacji: 2017-04-24, Data modyfikacji: 2017-04-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Krosno biega!

Już w środę, 26 kwietnia bieżącego roku, rozpocznie się trzecia edycja cyklu biegów górskich, pod nazwą "Krosno biega"!

"Zemsta Cześnika", "Zemsta Rejenta", "Czarny kamieniarz" oraz "Wiosenny nafciarz" to łącznie 26 kilometrów trasy i ponad kilometr podbiegów. 

   Akcja będzie miała swój początek w Węglówce, dokładnie o godzinie 18.00, gdy biegacze wybiegną na pierwszą trasę liczącą 7,2 km. W drodze trzeba będzie pokonać trzysta metrów podbiegów, czemu towarzyszyć będzie piękny widok na Suchą Górę. Również pięć minut po starcie, w marszu, ruszą zawodnicy uprawiający nordic walking. 

Biegi będą miały miejsce w dni robocze. 

Oprócz biegu otwierającego zdarzenie, pojawią się jeszcze szanse na sprawdzenie swojej formy w górskim terenie: 

* 7 czerwca 2017 roku w Odrzykoniu odbędzie się "Zemsta Cześnika", która liczy sobie 6,5 kilometra trasy oraz 350 metrów podbiegów; 

* 26 lipca 2017 roku w Czarnorzekach zacznie się "Czarny kamieniarz" (6,2 km trasy, a także 200 m podbiegów); 

Na koniec, także w Odrzykoniu, zaczątek swój będzie miał bieg po trasie "Zemsta Rejenta" (6,5 kilometra biegu i 350 metrów podbiegów). 

   Przygotowane dla uczestników trasy są miękkie, co okazuje się być ułatwieniem dla osób mających kłopoty z kolanami. Są również ciekawsze, znacznie piękniejsze niż miastowe. Jedną z większych zalet biegania po górach jest mniejsze obciążenie organizmu, aniżeli podczas biegania po miejskich drogach. 

W trakcie "biegającego Krosna" na osoby biorące udział w zawodach, czekać będą takie przysmaki, jak różnego rodzaju sałatki, tortille lub zupy, które przygotuje specjalnie dla nich restauracja "Posmakuj Krosno - smakuje pysznie"! 

   Udział w biegach jest płatny. Koszt zgłoszenia i wzięcia udziału wynosi 20 złotych przy opłaceniu minimum trzy dni przed biegiem albo 25 złotych w dniu zawodów. Oczywiście można od razu zapłacić za wszystkie biegi z góry - wtedy cena jest niższa, wynosi 70 złotych. 

Liczba miejsc jest ograniczona, decydująca jest kolejność zgłoszeń. Formularze znajdzie się na stronie: http://www.krosnobiega.pl/

 

 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola