Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krosno - miasto na 5!

Data publikacji: 2014-02-06, Data modyfikacji: 2014-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 

W trzeciej edycji rankingu organizowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych działające w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Krosno uzyskało tytuł "Gmina na 5!". Ranking, który swoim zasięgiem objął blisko 650 gmin wskazał te samorządy, które  charakteryzują się dobrą jakością obsługi klienta.  Oceniano jakość witryny internetowej gminy oraz jakość odpowiedzi na pytania wysyłane drogą mailową w języku polskim i angielskim. Krosno, zajmując 25 miejsce wśród miast na prawach powiatu,  znalazło się wśród 70 samorządów wyróżnionych w rankingu.


Była to III edycja rankingu przygotowanego przez Studenckie Koło Naukowe Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa SGH w Warszawie.


Przy ocenie witryn najwięcej punktów można było zdobyć za: częste pojawianie się nowych informacji w aktualnościach, za posiadanie profilów w portalach społecznościowych, galerii zdjęć, za widoczne informacje o wolnych terenach inwestycyjnych. W stosunku do poprzednich edycji poszerzono zakres kryteriów oceny stron internetowych samorządów, położono także nacisk na bezpieczeństwo tych serwisów.

 

Drugą kategorią badania była jakość odpowiedzi na pytania kierowane w języku polskim i angielskim przez "tajemniczych klientów" drogą elektroniczną. Oceniano szybkość odpowiedzi oraz jej jakość - trafność, wyczerpanie tamatu oraz wyjaśnienie kwestii zawartych w pytaniach.

Badanie prowadzone było od lutego do sierpnia 2013.

 

Raport z badań dostępny jest na stronie Studenckiego Koła Naukowego Przedsiębiorczości i Analiz Regionalnych.

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola