Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Krosno zaprasza na wyciąg narciarski w Czarnorzekach

Data publikacji: 2014-01-31, Data modyfikacji: 2014-01-31
A A AWydrukDrukuj  
 

Już od soboty (1 lutego) Krosno zaprasza na wyciąg narciarski w Czarnorzekach. Ze względu na bliskość położenia to doskonała propozycja dla narciarzy na wolne popołudnia i weekendy.

 

Stok w Czarnorzekach ma charakter typowo rekreacyjny. Jest oświetlony,  ma długość 460 m przy różnicy poziomów  73 m. Średnie nachylenie stoku to około 13%. Przepustowość wyciągu to 900 osób/godz. Na stoku działa narciarski wyciąg orczykowy typu Tatrapoma o długości 400 m, który jest uruchamiany już przy 10 narciarzach. Komfort zjazdu zapewniony jest przez pracujący na bieżąco ratrak. Na terenie stoku znajdują się dwie trasy zjazdowe.

 

Przy wyciągu funkcjonuje tzw. ciepły kącik, zaplecze sanitarne i szatnia.

 

Z wyciągu korzystamy na podstawie karty magnetycznej, która ważna jest od jej pierwszego użycia, przez wykupiony czas.  Każda osoba korzystająca z wyciągu musi mieć osobną kartę a należność za niewykorzystany czas nie jest zwracana (za wyjątkiem sytuacji, kiedy wyciąg jest nieczynny z przyczyn technicznych, przez czas dłuższy niż godzina).   

 

Za wydanie karty pobierana jest kaucja zwrotna w kwocie 10,00 złotych, którą można odebrać w dowolnym momencie, do końca bieżącego sezonu. Kaucja nie podlega zwrotowi w przypadku uszkodzenia karty.

 

Stok narciarski w Czarnorzekach położony w odległości ok. 2,5 km od drogi Węglówka - Korczyna. Dojazd jest wygodny, bezpieczny, droga jest zawsze odśnieżona. Dla kierowców zapewniono bezpłatny parking.

 

Wyciąg jest czynny:

 w dni powszednie od poniedziałku do piątku:
 - w godz. od 12.00 – 20.00
sobota - niedziela 
 - w godz. od 9.00 – 20.00

CENNIK

Jeden wyjazd – 1 zł     Karnety czasowe:

2 godzinny – 20 zł
3 godzinny – 25 zł
4 godzinny – 30 zł
5 godzin – 35 zł
cały dzień – 45 zł

 

 

Grupy zorganizowane uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich mogą, po wcześniejszej rezerwacji, korzystać z wyciągu od poniedziałku do piątku, od godziny 9:00 do godziny 14:00. Cena karnetu to, w tym przypadku,  20 zł/osoba. Opiekun grupy 10 osobowej korzysta z wyciągu bezpłatnie.

 

 

W roku 2003 został zmieniony profil stoku oraz zainstalowano oświetlenie, dzięki czemu nastąpiło wydłużenie godzin, w których stok jest czynny, co dodatkowo zwiększyło liczbę korzystających z tego sposobu rekreacji.

Stary wyciąg

 

Na stoku organizowane są, co roku zawody rodzinne, zwane też Mistrzostwami Krosna w narciarstwie alpejskim, ponadto organizowane są mistrzostwa Klubów Uczelnianych AZS  PWSZ.

 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola