Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwietniowe spotkanie podróżnicze: Birma

Data publikacji: 2017-04-19, Data modyfikacji: 2017-04-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Kwietniowe spotkanie podróżnicze: Birma

Birma, nazywana inaczej Mjanmą, co oznacza "kraj silnych jeźdźców"to miejsce, które długo było izolowane od pozostałych części świata. Niemniej czas ten się skończył, a Birma aktualnie dobrze się rozwija, nie wyrzekając się własnej bogatej przeszłości. Państwo otworzyło się na turystów oraz podróżników, chcących poznać ową kulturę i ludzi.

   W ramach edycji kwietniowych spotkań z podróżnikami, w Krośnie, zagości Michał Futyra ze swoim wykładem o tytule "Birma - kraj tysiąca pagód".

Wydarzenie będzie miało miejsce 24 kwietnia 2017 roku, w poniedziałek, o godzinie 18.00 w Piwnicy Pod Cieniami (ul. Rynek 5). 

   Sam Michał Futyra jest przewodnikiem wypraw po krajach Azji Południowej i Wschodniej, podróżnikiem, wykładowcą akademickim, dziennikarzem, a także kierownikiem Instytutu Badań nad Cywilizacjami Wyższej Szkoły Europejskiej w Krakowie. 

   Serdecznie zaprasza się na spotkanie, które ma na celu przybliżyć mieszkańcom Krosna i okolic sytuację, w jakiej znajdują się ludzie pochodzący z birmińskich terenów. Zwięźle opowiedziana zostanie podróż po barwnych, przepełnionych czarującymi miejscami oraz fantastycznymi osobami miastach, które z dnia na dzień stają się coraz piękniejsze i bardziej otwarte. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola