Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

LI nadzwyczajna sesja Rady Miasta Krosna - zobacz podjęte uchwały

Data publikacji: 2014-01-10, Data modyfikacji: 2014-01-10
A A AWydrukDrukuj  
 

Na wczorajszej (9.01) LI  nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Krosna zostały podjęte dwie uchwały: dotycząca pomocy państwa w dożywianiu oraz realizacji projektu "Pomóż mi to zrobić samodzielnie" współfinansowanego z POKL. Przeczytaj uzasadnienia do podjętych uchwał.

 

 

Uchwała Rady Miasta Krosna w sprawie podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do uzyskania wsparcia w ramach programu „Pomoc państwa w zakresie dożywiania” na lata 2014-2020.

 

W związku z wygaśnięciem z dniem 31 grudnia 2013r. ustawy z dnia 29 grudnia 2005r. o ustanowieniu programu wieloletniego „ Pomoc państwa w zakresie dożywania” ( Dz.U. 2005r. Nr 219, poz.2259) od dnia 1 stycznia 2014r. weszła w życie uchwała Rady Ministrów z dnia 10 grudnia 2013r. w sprawie ustanowienia wieloletniego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywania” na lata 2014-2020 ( MP z 2013r. Nr 221 )

Uchwała ta przewiduje możliwość objęcia pomocą w formie posiłków, świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych uczniów, dzieci uczęszczających do przedszkoli oraz osób i rodzin, które znajdują się w trudnej sytuacji ( art.7 ustawy o pomocy społecznej).

Do zadań własnych gminy o charakterze obowiązkowym należy m.in. przyznawanie zasiłków celowych, w tym dożywianie dzieci, osób i rodzin.

Zgodnie art.8 ust.2 ustawy o pomocy społecznej Rada Gminy w drodze uchwały, może podwyższyć kwoty, o których mowa w ust.1 pkt 1 i 2 cyt. ustawy, uprawniające do zasiłków okresowych i celowych.

Biorąc powyższe pod uwagę, celem zapewnienia mieszkańcom naszej gminy wsparcia w postaci objęcia ich pomocą w ramach rządowego programu wspierania finansowego gmin w zakresie dożywania – koniecznym jest wydanie przedmiotowej uchwały w trybie pilnym.

Głosowanie:
jednogłośnie „za”

 

Uchwała Rady Miasta Krosna zmieniająca uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu pod nazwą „Pomóż mi zrobić to samodzielnie” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

 

Rada Miasta Krosna podjęła w dniu 25 października 2013r. uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na realizację projektu pod nazwą „Pomóż mi zrobić to samodzielnie” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Uchwała ta obejmowała m.in. całkowitą wartość projektu, wysokość dofinansowania oraz wysokość wkładu własnego, z podziałem na poszczególne lata budżetowe.

Zmiany wprowadza się ze względu na błędnie podzielone przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie kwoty dofinansowania ze środków EFS, budżetu państwa oraz wkładu własnego.

Dodatkowo pierwotnie zakładano podpisanie umowy z WUP oraz rozpoczęcie realizacji projektu w 2013r., jednak ze względu na opóźnienia formalne, początek realizacji projektu został przesunięty na rok 2014, co skutkuje zmianą kwot w poszczególnych latach.

Głosowanie:
jednogłośnie „za”

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola