Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Matematyki można uczyć się w bibliotece!

Data publikacji: 2014-03-04, Data modyfikacji: 2014-03-04
A A AWydrukDrukuj  
 

Krośnieńska Biblioteka Publiczna – Czytelnia Internetowa przy ul. Wojska Polskiego 41, Filia nr 4 przy ul. Krakowskiej 124 oraz Filia nr 6 przy ul. Ordynackiej 8 – zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych oraz nauczycieli do bezpłatnego korzystania z platformy edukacyjnej MegaMatma.pl.

 

MegaMatma to interaktywny program do nauki matematyki dla uczniów na wszystkich poziomach edukacji, zawierający obszerne opracowania wszystkich tematów omawianych w szkole, uczy krok po kroku jak rozwiązywać zadania, przypomina wzory i definicje.

 

Tu znaleźć można arkusze gimnazjalne i maturalne z rozwiązaniami. Są tu również zagadnienia spoza materiału omawianego w szkole - matematyczne łamigłówki, ciekawostki i wiadomości na temat konkursów.

 

W jednym miejscu w internecie mamy komplet zbiorów zadań i tablic matematycznych. To właśnie jest MegaMatma.pl, wiarygodna pomoc w codziennej nauce.

Środki dydaktyczne odpowiadają podstawie programowej (z rozszerzeniem). Tworzone są przez nauczycieli praktyków i pracowników naukowych. Zostały zrecenzowane przez rzeczoznawcę MEN dr Alicję Molędę.

 

Projekt „MegaMatma uczy w bibliotece!” jest inicjatywą firmy MegaWiedza, która we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oferuje bibliotekom bezpłatny dostęp do serwisu MegaMatma.pl do 31 marca 2015 roku. Krośnieńska Biblioteka Publiczna jest jedną z ponad 200 bibliotek w Polsce, który przystąpiły do projektu.

 

Biblioteka zapewnia bezpłatny dostęp do serwisu. Zapraszamy!                                                                                                                                                             

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola