Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty

Data publikacji: 2014-02-03, Data modyfikacji: 2014-02-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Muzeum Podkarpackie w Krośnie zaprasza na dwa wyjątkowe koncerty: na czwarty koncert w ramach IX Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic” organizowanego przez  Podkarpacką Fundację Rozwoju Kultury - Pleyel is the best 7 lutego 2014 r., o godz. 11.00  oraz na Mistrzowski recital fortepianowy Stanisława i Jekateriny Drzewieckich o godz. 17.00. Oba koncerty odbędą się w Pałacu Biskupim przy Piłsudskiego 16.    

Pierwszy koncert da możliwość poznania młodych pianistów z Polski, Ukrainy i Słowacji, którzy przy zabytkowym Pleyelu z 1862 r. będą zmagać się z utworami takich kompozytorów jak Scarlatti, Mozart, czy Haydn.

       

Gospodarzem koncertu będzie jak co roku prof. Urszula Bartkiewicz.

 

Muzeum prowadzi przedsprzedaż biletów na koncert – w symbolicznej cenie 2 zł.

      Na recital fortepianowy Stanisława i Jekateriny Drzewieckich zapraszamy na godz. 17.00           

Ilość miejsc w kameralnej sali koncertowej Pałacu Biskupiego niestety będzie ograniczona. Bilety wstępu na koncert w cenie 15 zł - do nabycia w Kasie na tydzień przed koncertem.   Serdecznie zapraszamy!

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola