Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nabór kandydatów do Krośnieńskiej Rady Seniorów

Data publikacji: 2017-04-21, Data modyfikacji: 2017-04-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Nabór kandydatów do Krośnieńskiej Rady Seniorów

   Rada Seniorów w Krośnie utworzona została, aby zapewnić starszym mieszkańcom miasta wpływ na sprawy, które dotyczą lokalnej społeczności.

   Rada niedługo rozpocznie swą działalność, dlatego zorganizowano nabór kandydatów na członków Rady Seniorów. Termin zgłaszania się upłynie wraz z dniem 28 kwietnia 2017 roku

   Chęć kandydatury wyrażać można poprzez wypełnienie odpowiedniego formularza z dodaniem wymaganych załączników. Należy złożyć je w Kancelarii Ogólnej urzędu miasta, mieszczącej się na ulicy Lwowskiej 28A, w szczelnie zabezpieczonej kopercie z dopiskiem "Nabór do Krośnieńskiej Rady Seniorów". W razie powstania jakiegololwiek błędu, wzywać się będzie do ich poprawienia. Jeżeli poprawki nie zostaną naniesione w określonym czasie, wniosek nie będzie dalej rozpatrywany. 

   Lista osób, które prawidłowo przeszły cały proces, umieszczona zostanie w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krosna, na stronie urzędu miasta, a także na stronie Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie: www.cwop.krosno.pl

Gdy liczba prawidłowo zgłoszonych osób równać się będzie 7 - wszyscy kandydaci będą powołani do składu Krośnieńskiej Rady Seniorów. W przypadku, gdy liczba zgłoszonych okaże się większa niż 7, odbędzie się losowanie w celu wyboru. 

 

Uczestnikami Rady Seniorów w Krośnie mogą być: 

1) Reprezentanci osób starszych, którzy ukończyli sześćdziesiąty rok życia i mieszkają na terenie Miasta Szkła. 

2) Reprezentanci organizacji pozarządowych, działających na rzecz osób starszych lub zrzeszających osoby starsze, których siedziba znajduje się w granicach Krosna. 

 

Kandydatów do Krośnieńskiej  Rady Seniorów zgłaszają: 

1) W przypadku przedstawicieli osób starszych - mieszkańcy miasta Krosna, którzy ukończyli sześćdziesiąty rok życia. 

2) Reprezentantów organizacji pozarządowych - osoby upoważnione do prezentowania organizacji pozarządowych, o których mowa wyżej. 

 

Dodatkowych informacji dotyczących Krośnieńskiej Rady Seniorów udziela pracownik Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia urzędu miasta, pod numerem: 134743907.

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola