Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nielegalna broń i amunicja

Data publikacji: 2017-02-22, Data modyfikacji: 2017-02-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Nielegalna broń i amunicja

W zeszłym tygodniu policjant z Jedlicza odwiedził pewną rodzinę, objętą "niebieską kartą". W którymś momencie, podczas sprawdzania danej sytuacji, dzielnicowy dostrzegł stojącą w rogu pokoju broń.

   Wszyscy w domu zgodnie twierdzili, że jest to tylko wiatrówka, do której pozwolenie nie jest wymaganym. Jednakże okazało się, iż jest odwrotnie: nie była to wiatrówka, a broń palna.

   Na miejscu pojawił się również funkcjonariusz wydziału dochodzeniowo-śledczego i razem z dzielnicowym dokładnie przeszukali posesję (pomieszczenia gospodarcze oraz mieszkalne).

Odkryto znajdujące się tam także dwie inne sztuki broni palnej (długie), a co więcej, kilkadziesiąt sztuk amunicji oraz granaty.

   Czterdziestojednoletni mężczyzna, będący mieszkańcem gminy Wojaszówka oraz właścicielem nieruchomości, został zatrzymany. Nielegalne obiekty zabezpieczono. 

Zarzuty już postawiono. Za bezprawne posiadanie broni palnej i amunicji grozi mu do ośmiu lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola