Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oddaj elektrośmieci, wspieraj lokalne szkoły!

Data publikacji: 2014-03-05, Data modyfikacji: 2014-03-05
A A AWydrukDrukuj  
 

Już w najbliższą sobotę w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci” na parkingu przed Urzędem Miasta (ul. Lwowska 28a) odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Organizatorem programu jest ElektroEko SA, natomiast Urząd Miasta jest partnerem wydarzenia.      

Jak w każdą drugą sobotę miesiąca, tak i w ten weekend, mieszkańcy Krosna będą mogli pozbyć się elektrośmieci w dedykowanych punktach zbiórki. Sprawdź gdzie można oddać elektrośmieci w najbliższy weekend:

 

 

Adres punktu zbierania Godziny otwarcia Parking przed Urzędem Miasta Krosna ul. Lwowska 28a Druga sobota miesiąca w godz. 9.00-14.00  

 

 

W punkcie przyjmowane są elektrośmieci każdego typu, czyli zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie, a także świetlówki i żarówki energooszczędne.

       

W zamian za przyniesione elektrośmieci wydawane są kupony Funduszu Oświatowego. Po przekazaniu ich szkołom biorącym udział w programie „Moje miasto bez elektrośmieci” zostaną przeliczone na punkty. Te z kolei placówki będą mogły wymieniać na atrakcyjne pomoce dydaktyczne, np. tablice multimedialne, książki, sprzęt sportowy czy elementy wyposażenia sal. Kupony mogą być zbierane przez wszystkich mieszkańców miasta, nie tylko tych związanych z wybraną szkołą!

      Duże elektrośmieci bezpośrednio z domu

W przypadku wielkogabarytowych elektrośmieci ((takich jak np. pralki, lodówki) wystarczyzadzwonić pod numer infolinii 2222 333 00, lub wypełnić internetowy formularz na stronie elektrosmieci.pl.

           

W celu sprawnego przebiegu usługi należy pamiętać by odłączyć niepotrzebne nam urządzenie od instalacji (prądu, gazu, czy też wodociągu). Bezpośredni odbiór elektrośmieci nie wiąże się z żadnymi kosztami ponoszonymi przez mieszkańców.

   

Więcej informacji znajduje się na stronach www.mmbe.pl oraz www.elektrosmieci.pl.

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola