Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„Opłaty śmieciowe” w 2014 roku bez zmian

Data publikacji: 2014-02-07, Data modyfikacji: 2014-02-07
A A AWydrukDrukuj  
 

Od ubiegłego roku obowiązują nowe przepisy i stawki opłat za wywóz odpadów. Nie uległy one zmianie i w tym roku nadal wynoszą: 9 zł za odpady segregowane i 13,50 zł za odpady zmieszane. Do 15 marca należy dokonać pierwszej wpłaty.

 

„Opłata śmieciowa” jest wnoszona na podstawie deklaracji o ilości osób zamieszkujących dane gospodarstwo domowe, co dwa miesiące, na swój indywidualny numer rachunku. Wpłat można dokonywać w kasach Urzędu Miasta Krosna lub, bez dodatkowych opłat, w czterech placówkach PBS w Krośnie oraz Korczynie, Bratkówce i Wojaszówce.

 

W najbliższym czasie mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej otrzymają drogą pocztową szczegółową informację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz o terminach dokonywania wpłat. W zabudowie wielorodzinnej opłaty wnosi Spółdzielnia lub Zarządca wybrany przez wspólnotę mieszkaniową.

 

Rodzice mający na utrzymaniu troje lub więcej dzieci mogą skorzystać z dopłat do „opłaty śmieciowej”. Wystarczy uzyskać „Kartę 3+” i zaktualizować „deklarację śmieciową”.

 

Szczegółowe informacje dotyczące nowych przepisów, terminów wnoszenia opłat i ich wysokości dostępne są na stronie internetowej www.naszesmieci.krosno.pl  oraz pod numerem telefonu 13 47 43 620.

 

Opłaty za gospodarowanie odpadami w 2014 roku wynoszą:
Odpady segregowane: 9 zł / osoba / miesiąc
Odpady zmieszane: 13,50 zł / osoba / miesiąc


Terminy wnoszenia opłat:
I rata: 15 marca 2014
II rata: 15 maja 2014
III rata: 15 lipca 2014

 

Dopłaty dla rodzin 3+

Rodzice mający na utrzymaniu troje lub więcej dzieci, na podstawie „ Karty 3+” mogą skorzystać z dopłat do „opłaty śmieciowej”. Dopłata wynosi 4zł na osobę miesięcznie. Kartę można uzyskać składając wniosek w Wydziale Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Krosna przy ulicy Lwowskiej 28a.

 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola