Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Początek sezonu motocyklowego

Data publikacji: 2017-04-25, Data modyfikacji: 2017-04-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Początek sezonu motocyklowego

   Krośnianie mają już za sobą początek sezonu motocyklowego, który odbył się zaledwie parę dni temu na trasie Trzciany oraz Dukli w województwie podkarpackim. 

Nastąpił pokaz motocyklowych akropacji (tak zwanego stuntu motocyklowego) oraz pierwsza msza święta. 

IX Beskidzkie Rozpoczęcie Sezonu Motocyklowego przyciągnęło do siebie ponad trzystu kierowców dwuśladów, których swoją zmiennością zaskakiwała pogoda - raz słoneczna, chwilę później deszczowa i pochmurna. Pojawił się również kwietniowy śnieg! 

Otwarcie sezonu prowadzone było według wcześniej dokładnie ustalonego planu. 

   Ceremonialna msza święta odprawiona została na pustelni św. Jana z Dukli w miejscowości Trzciana, na której modlono się między innymi, aby spotkała motocyklistów taka sama ilość powrotów, co wyjazdów w drogę. Po uroczystości kościelnej poświęcono maszyny. 

   Po tym przeznaczono pewien czas na posiłek i rozmowy w wielkim gronie motocyklistów, który zwieńczył się pokazem stuntu. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola