Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar budynku we Wrocance

Data publikacji: 2017-04-03, Data modyfikacji: 2017-04-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Pożar budynku we Wrocance

   1 kwietnia 2017 roku, w sobotę, po godzinie 22, dostrzeżony został pożar. Palił się budynek gospodarczy na terenie Wrocanki. 

   Natychmiast zostali wysłani tam strażacy, a dokładniej pięć zastępów ochrony przeciwpożarowej: JRG Krosno, OSP KSRG Miejsce Piastowe, OSP Głowienka, OSP Wrocanka, ZRM SPPR Krosno. Zawiadomiono i policję, która bezzwłocznie pojawiła się na miejscu.

   Drewutnię w całości zajął ogień, który groził także położonemu obok domowi. Miejsce niebezpiecznego wydarzenia od razu zostało odpowiednio zabezpieczone przez działających tam strażaków: odcięto dopływ prądu. Podano także kilka prądów gaśniczych wody. Ta część mienia, która nie była doszczętnie zniszczona, została wyniesiona na zewnątrz. 

Ogień strawił niestety wielką część własności, przez co strażacy musieli rozebrać podstawę dachową. 

   Jedna osoba poszkodowana dostała pomoc od wezwanego Zespołu Ratownictwa Medycznego. Był to właściciel posiadłości, którego potem przewieziono do szpitala. Nie odniósł jednak ciężkich obrażeń fizycznych. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola