Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pożar przy ulicy Polnej

Data publikacji: 2017-02-13, Data modyfikacji: 2017-02-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Pożar przy ulicy Polnej

   Groźny pożar wybuchł dzisiaj rano (13 lutego 2017 roku) około godziny szóstej przy ulicy Polnej w Krośnie. Strażacy dostali zgłoszenie o rosnących płomieniach oraz ulatniającym się dymie i natychmiast pojawili się na miejscu.

   Akcja gaszenia pożaru trwała ponad sześćdziesiąt minut. Zdołano opanować ogień, który wspinał się już na kolejną kondygnację domu. Spalona została część garażu oraz materiały łatwopalne, znajdujące się przy piecu. Część elewacji z plastikowych paneli oraz styropianu uległa zniszczeniu. 

   Strażacy pracowali wewnątrz budynku w aparatach ochrony układu oddechowego, przez wzgląd na zadymienie. Używali również kamery termowizyjnej. Lokalizowali źródło, gasili płonące elementy, wynosili na zewnątrz wyposażenie oraz polewali zgliszcza, a potem wietrzyli pomieszczenia. 

   W akcji brały udział zastępy: JRG Krosno (GCBARt Scania, GCBA Renault), OSP KSRG Miejsce Piastowe (GBA Mercedes), OSP KSRG Krosno-Turaszówka (GBA Mercedes) oraz patrol policyjny z Krosna. 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola