Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pozbądźmy się przeterminowanych leków!

Data publikacji: 2017-02-10, Data modyfikacji: 2017-02-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Pozbądźmy się przeterminowanych leków!

   Leki przeterminowane, tak jak produkty żywnościowe, mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia człowieka. W dodatku, stwarzają chemiczne zagrożenie dla środowiska, jeśli odpowiednio ich nie zutylizujemy. Abolutnie nie można pozwolić sobie na wyrzucanie takich rzeczy do zwykłych pojemników na śmieci.

Z tego powodu w Krośnie, już od długiego czasu, prowadzone są akcje, które umożliwiają mieszkańcom pozbycie się tego typu odpadów w prawidłowy sposób. We wszystkich dzielnicach i na osiedlach znajdują się apteki, gdzie przyjmuje się bezużyteczne lub będące po okresie przydatności lekarstwa, tam też są utylizowane.

   Niżej zamieszczona jest lista dziesięciu placówek. To właśnie w nich krośnianie mogą zostawić niezdatne do spożycia leki: 

1. Apteka Mediq - Cefarm Rzeszów (ul. Czajkowskiego 1)
2. Apteka Mediq - Cefarm Rzeszów (ul. Wojska Polskiego 41)
3. Apteka Prywatna (ul. Jana Kochanowskiego 2)
4. Apteka Niebieska (ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 81)
5. Apteka Prywatna (ul. Krakowska 187)
6. Apteka Rodzinna(ul. Kolejowa 2a)
7. Apteka Prywatna "Pod Gwiazdą" (ul. Korczyńska 57)
8. Apteka "Werbena" (ul. Powstańców Śląskich 31)
9. Apteka Milenium (ul. Żółkiewskiego 142)
10. Apteka "Pod Jaworem" (ul. Jagiellońska 2e)

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola