Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

RCKP: "Nikt nie jest doskonały"

Data publikacji: 2017-04-24, Data modyfikacji: 2017-04-24
A A AWydrukDrukuj  
 
RCKP:

   Uniwersalna, zabawna, pełna niespodziewanych zwrotów akcji komedia czeka na mieszkańców Krosna i okolic!

   16 maja 2017 roku, o godzinie 18.00,  w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (ul. Kolejowa 1) odbędzie się komediowy spektakl Simona Williamsa, pod tytułem "Nikt nie jest doskonały". 

Tekst owego autora w całej Europie, Wielkiej Brytanii, a także w Australii uznano za klasykę gatunku komedii romantycznej. 

   W życiu wykreowanego przez Williamsa bohatera, noszącego wdzięczne imię Leon, ma miejsce wiele nieszczęśliwych zdarzeń: żona odchodzi, jego młoda córka zaczyna się buntować, a jego ojciec drażni swoim ekscentrycznym ułożeniem oraz różnorakimi ekscesami. Leon zdecydowanie należy do grona introwertyków, samotników. Jest nudnym statystykiem, lecz w pewnym momencie dostrzega własne umiejętności, które społecznie wydają się niezbyt przydatne. Mianowicie, jest w stanie pisać powieści o wydźwięku romantycznym. Po czasie postanawia spróbować rozwinąć skrzydła, pracując pod pseudonimem (Marta Banbury) i wysyłając teksty do wydawnictw. Któregoś dnia, po wielu próbach pokazania się światu, mężczyzna dowiaduje się, że jedna z jego powieści została nagrodzona w konkursie najlepiej napisanych powieści dla kobiet. Szansa uzyskania wynagrodzenia jest kusząca, jednak bardzo ryzykowna. Wszak Marta nie jest kobietą, za którą koniec końców decyduje się przebrać. 

   Sztukę wyreżyserował Piotr Dąbrowski, współpracujący ze Zdzisławem Wardejnem. Scenografią zajęła się Justyna Joniec, a kostiumami Sylwester Krupiński. Przełożyła: Elżbieta Woźniak. 

Obsada: Harriet Copeland zagrana została przez Magdalenę Waligórską-Lisiecką lub Martę Chodorowską; w rolę żywiołowej nastolatki Dee Dee wcieliła się Michalina Sosna; Leonarda przedstawił sobą sam Wojciech Błach lub Jacek Rozenek; rolę dziadka Gusa objął Zdzisław Wardejn - Wojciech Duriasz. 

   Spektakl teatralny trwa około dwóch godzin. 

Bilety są dostępne na stronie: http://kupbilecik.pl/.

   Na wydarzenie serdecznie zaprasza Agencja Artystyczna 44. 

 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola