Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rozpoczęły się zapisy do krośnieńskich przedszkoli. Terminy i kryteria naboru będą jednolite w całym mieście

Data publikacji: 2014-02-11, Data modyfikacji: 2014-02-12
A A AWydrukDrukuj  
 

W tym roku w całej Polsce rekrutacja do przedszkoli, szkół i placówek oświatowych na rok szkolny 2014/2015 odbywać się będzie na zupełnie nowych zasadach, które określa  tzw. „ustawa rekrutacyjna". Nowe przepisy obowiązują od 18 stycznia br.

 

 

W Krośnie, tak jak w latach ubiegłych, nabór do przedszkoli i szkół prowadzonych przez Gminę Krosno odbywać się będzie przy wsparciu systemu elektronicznego w oparciu o jednolite w całym mieście kryteria i terminy. Szczegółowe informacje dotyczące naboru dostępne będą przez czas trwania rekrutacji w specjalnym serwisie internetowym www.nabor.pcss.pl/krosno, na stronach internetowych miejskich jednostek oświatowych oraz na tablicach ogłoszeń w przedszkolach i w szkołach. 

Już od dzisiaj rodzice dzieci uczęszczających do przedszkoli mogą składać deklaracje o kontynuacji edukacji przedszkolnej. Ostateczny termin podjęcia decyzji o kontynuowaniu edukacji w tym samym przedszkolu/oddziale przedszkolnym  i złożenia stosownej deklaracji upłynie 24 lutego 2014 r. Umowy z rodzicami, których dzieci będą kolejny rok uczęszczały do tego samego przedszkola, na podstawie złożonych deklaracji podpisywane będą do 14 marca 2014 r.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o systemie oświaty „Rodzice dzieci przyjętych do danego publicznego przedszkola lub danej publicznej innej formy wychowania przedszkolnego corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu lub tej innej formie wychowania przedszkolnego, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego” (art. 20w ust. 2 ustawy  rekrutacyjnej). 

 

Druki „Deklaracji o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w przedszkolu/oddziale przedszkolnym w roku szkolnym 2014/2015” są dostępne we wszystkich przedszkolach prowadzonych przez Miasto Krosno oraz w serwisie elektronicznej rekrutacji Nabór 2014: www.nabor.pcss.pl/krosno w panelu PRZEDSZKOLE w zakładce „Dokumenty”. Dopiero po ustaleniu: ile dzieci pozostanie w tym samym przedszkolu, ile rozpocznie naukę w klasie pierwszej, a ile wybierze edukację w innej placówce, rozpocznie się rekrutacja na rok szkolny 2014/2015 dla nowych przedszkolaków.

 

Rodzice dzieci, którzy chcą zapisać swoje dziecko do przedszkola po raz pierwszy lub zmienić przedszkole w nowym roku szkolnym, będą mogli składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli od 4 do 24 marca 2014 r. Wyniki naboru będą ogłoszone 8 kwietnia br. Do 11 kwietnia rodzice dzieci zakwalifikowanych będą mieli czas na podpisanie umowy z przedszkolem, a 14 kwietnia 2014 r. zostaną podane ostateczne listy przyjętych. W przedszkolach, w których pozostaną wolne miejsca, przeprowadzony będzie nabór uzupełniający.

W naborze na rok szkolny 2014/2015 do miejskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych będą obowiązywały zarówno kryteria określone w ustawie, jak i kryteria lokalne ustalone wspólnie przez dyrektorów przedszkoli w uzgodnieniu z Prezydentem Miasta. W tej chwili trwają prace nad ostatecznym ustaleniem kryteriów przyjęć do przedszkoli oraz opracowywany jest wzór wniosku w formie elektronicznej.

 

Kryteria  określone w ustawie są następujące: do publicznego przedszkola przyjmuje się kandydatów zamieszkałych na obszarze danej gminy. W pierwszym etapie naboru dodatkowe punkty zgodnie z zapisami ustawy będą przysługiwały za: wielodzietność rodziny kandydata, niepełnosprawność kandydata, niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata, niepełnosprawność obojga rodziców kandydata, niepełnosprawność rodzeństwa kandydata, samotne wychowywanie kandydata w rodzinie, objęcie kandydata pieczą zastępczą. W dalszej kolejności będą obowiązywać dodatkowe kryteria ustalone na poziomie gminy. Ustawa precyzuje terminy oraz określa dokumenty potwierdzające spełnianie kryteriów przez kandydata lub jego rodziców/prawnych opiekunów, a także umożliwia, na wniosek przewodniczącego komisji rekrutacyjnej skierowany do Prezydenta Miasta, zlecenie właściwym instytucjom publicznym zbadanie okoliczności zawartych w oświadczeniach składanych przez rodziców/prawnych opiekunów dziecka. 

 

Szczegóły rekrutacji na wolne miejsca (w tym terminarz i kryteria rekrutacyjne) zostaną podane do 20 lutego 2014 r. 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola