Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Santiago de Compostela

Data publikacji: 2017-02-09, Data modyfikacji: 2017-02-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Santiago de Compostela

   W środę, dnia 15 lutego 2017 roku, na terenie gminy Krosna, w rymanowskim "Jasiu Wędrowniczku" odbędzie się ciekawe spotkanie z podróżnikiem i blogerem, Łukaszem Superganem.

   Mężczyzna w 2013 roku przeszedł drogę świętego Jakuba - Camino, której zwieńczeniem było Santiago de Compostela. Szlak liczył i liczy cztery tysiące kilometrów. Jest jednym z najstarszych szlaków w Europie; miliony pielgrzymów z różnych części świata, o różnych narodowościach i religiach, wyruszają w drogę, by przemyśleć, poszukać, podziwiać oraz doświadczać magii, którą niesie wędrówka. 

   Sam Łukasz przyznaje, że podróż do Santiago de Compostela była najdłuższą, jedną z najtrudniejszych podróży jego życia. Zaczął ją w Warszawie, wychodząc ze swojego domu. Przemierzył pięć krajów kontynentu, a dotarcie do postawionego sobie celu zajęło mu dokładnie sto i osiem dni, razem z czasem przeznaczonym na odpoczynek. 

Pan Supergan podchodzi do planowanego spotkania niezwykle pozytywnie, cieszy się, że znowu może tu zawitać. Podzielił się również ciekawostką: minionego lata odwiedził okolice Krosna oraz Rymanowa, robiąc przejście Głównego Szlaku Beskidzkiego. Wcześniej regularnie bywał w Beskidzie Niskim i na pogórzach podczas samodzielnych wędrówek oraz kursu przedowników Beskidu. Teren na południe od naszych okolic jest jego ulubionym miejscem w polskich górach. 

   Na mieszkańców Rymanowa, Krosna i okolic czeka zdumiewająca opowieść o emocjach towarzyszących samotnemu człowiekowi, który przez kilka miesięcy walczył z trudnymi sytuacjami i ze samym sobą. Opowieść o tym, jak w podróży można poradzić sobie z upływem dni i nocy, jak podołać wyzwaniom, nie rezygnując ze spełnienia własnego, najśmielszego marzenia. 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola