Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Serca otwarte na potrzeby innych

Data publikacji: 2014-02-24, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Ponad 38 tys. złotych zebrano z samej tylko aukcji na rzecz dzieci chorych na raka. Ta rekordowa kwota padła podczas III Balu Charytatywnego „Otwartych Serc”. Bal był również okazją do uhonorowania osób zaangażowanych w pomaganie innym. Statuetki "Za wrażliwość na potrzeby społeczne Krosna i jego mieszkańców"  z  rąk Prezydenta Miasta Krosna odebrali Piotr Kszysztof i Grzegorz Bliźniak. Fundacja Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej uhonorowała Piotra Małkowskiego, Zbigniewa Maciasa i Manuela Ruiz Trillo.

 

Bal został zorganizowany już po raz trzeci. Dzięki niemu zbierane są  środki na pomoc podopiecznym Fundacji Otwartych Serc im. Bogusławy Nykiel-Ostrowskiej, w szczególność chorym dzieciom. W tym roku, pod młotek poszły zarówno dzieła sztuki jak i np. koszulka z autografami reprezentacji skoczków m.in.  Kamila Stocha, samolot z  autografem Kapitana Tadeusza Wrony lot balonem czy wyjazd do Brukseli. Najwyższą cenę uzyskano za prace Ryszarda Kryńskiego i Magdaleny Wyrzykowskiej.

Tradycją stało się, że podczas balu nagradzane są osoby, które na co dzień aktywnie i bezinteresownie działają, pomagając innym.  Tym razem statuetki Prezydenta Miasta Krosna trafiły do Piotra Krzysztofa i Grzegorza Bliźniaka.

Fundacja Otwartych Serc uhonorowała osoby, które od wielu lat wspierają jej działalność, zawsze chętnie pomagając przy wszelkich inicjatywach.

 

Piotr Krzysztof –  wraz z żoną Ewą od 2004 r. angażuje się czynnie w sprawy Stowarzyszenia Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Wadą Słuchu w Krośnie. Jest jego czynnym członkiem, a od 2009 r. pełni charytatywnie funkcję prezesa. Z zaangażowaniem i oddaniem poświęca swój wolny czas podejmując działania na rzecz organizacji. W swej karierze prezesa - wolontariusza był już malarzem, stolarzem, Neptunem, organizatorem wycieczek, kolonii i in. Pomimo niepełnosprawności własnego syna i trudów związanych z jego terapią, z niespożytą energią i siłą poszukuje nowych źródeł finansowania zajęć rozwijających umiejętności językowe, słuchowe i komunikacyjne podopiecznych Stowarzyszenia. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu udało się zorganizować osiem 2-tygodniowych turnusów rehabilitacyjnych, w których uczestniczyło w sumie ponad 700 potrzebujących osób. Współtwórca trwającej już kilka lat współpracy Stowarzyszenia z bliźniaczą organizacją na Słowacji. Inicjator utworzenia  w krośnieńskim szpitalu Bajkowego Kącika. Wypełniając obowiązki związane z funkcją prezesa zawsze stawia dobro innych i porządek społeczny  ponad własny interes.

 

Grzegorz Bliźniak – niestrudzony działacz społeczny, od 2007 r. przewodniczący Zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Krośnie. Od 2013 r. pełni funkcję przewodniczącego Miejskiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych. Swój wolny czas poświęca pracy na rzecz osób upośledzonych. Zaangażowany jest w budowanie systemu wsparcia dla osób z niepełnosprawnością intelektualną „od urodzenia do starości”. Przyczynił się do rozbudowania Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Krośnie o dwie nowe części. Dzięki poczynionym staraniom dla potrzeb OREW pozyskał od Marszałka Województwa Podkarpackiego obiekt zlokalizowany w Potoku. Przy jego pomocy w 2010 r. uruchomiono kawiarenkę w Ogródku Jordanowskim, gdzie w ramach aktywizacji zawodowej, młodzież z upośledzeniem umysłowym przygotowuje posiłki dla dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej. W sposób znaczący przyczynił się do utworzenia w 2012 r. Środowiskowego Domu Samopomocy w Krośnie przy ul. Hallera. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu powstanie w Krośnie Zakład Aktywizacji Zawodowej prowadzony przez PSOUU.

 

 

Piotr Małkowski – profesor nauk medycznych, wybitny polski transplantolog, chirurg i dydaktyk. Od wielu lat łączy race lekarza, naukowca i nauczyciela akademickiego. Współautor kilku innowacyjnych w świecie medycyny metod leczenia, członek wielu prestiżowych, międzynarodowych stowarzyszeń, autor kilkuset fachowych publikacji. Od lat niezwykle pomocny Fundacji Otwartych Serc, przede wszystkim w  zakresie propagowania idei transplantolog

 

Zbigniew Macias – śpiewak operowy, jeden z najlepszych polskich barytonów, występujący na najbardziej prestiżowych scenach na świecie. Jest współtwórcą i wykonawcą wielu znakomitych spektakli prezentowanych przez ponad dwadzieścia sezonów, jak choćby „Człowiek z La Manchy” czy „Skrzypek na dachu”. Obecnie karierę artystyczna łączy z funkcją dyrektora Teatru Muzycznego w Łodzi. Wielki przyjaciel Bogusławy Nykiel – Ostrowskiej, patronki Fundacji Otwartych Serc. Od początku działania Fundacji otacza ja swoja niezwykłą życzliwością.

 

 

Manuel Ruiz Trillo – obywatel Hiszpanii, a od 4 lat również obywatel Polski. Od 20 lat mieszkaniec Krosna. W latach dziewięćdziesiątych był jednym z założycieli fundacji Wyspy Szczęśliwe, w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu. Jako jeden z pierwszych zajął się upowszechnianiem języka i kultury hiszpańskiej wśród studentów krośnieńskich, ucząc ich języka i zaznajamiając młodzież ze zwyczajami kulturowymi Hiszpanii. Przyczynił się do rozpowszechniania wśród studentów idei transplantacji. Zawodowo związany z projektowaniem wzornictwa szklanego.

 

 

 

 

 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola