Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Spektakl "Edukacja Rity"

Data publikacji: 2017-03-28, Data modyfikacji: 2017-03-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Spektakl

Dnia 1 kwietnia 2017 roku, w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, na terenie Krosna, odbędzie się wyjątkowy spektakl teatralny "Edukacja Rity". 

   Jest to sztuka Willyego Russella, którą wyreżyserował Andrzej Strzelecki. Na scenie przedstawiona zostanie opowieść o spotkaniu dwóch osób, które oddzielone są od siebie niemal wszystkim. 

   Tytułowa bohaterka to młoda fryzjerka, pochodząca z ubogiej rodziny. Pragnie wyrwać się ze znanego sobie świata i w końcu jej się to udaje. Zostaje studentką w uniwersytecie otwartym, by zdobyć wyższe wykształcenie i podbudować poczucie własnej wartości. Tam poznaje popularnego profesora, z którym popada w długie, fascynujące dyskusje. Między Ritą a Frankiem tworzą się zawiłe napięcia. Kobieta uzależnia się od starszego mężczyzny i odwrotnie. Nauczyciel, mimo słabości, ma sporo zalet, jest wyśmienitym pedagogiem. Uczennica czyni duże postępy, dopasowuje się do kulturalnej śmietanki towarzyskiej. Efektem dziwnych zdarzeń jest konflikt, który rodzi się pomiędzy znajomymi.

Na myśl nasuwają się pytania: Czy Rita poradzi sobie z nagłą przemianą i społecznym awansem? Co to wszystko przyniesie Frankowi? 

Piotr Fronczewski w roli Franka oraz Katarzyna Ucherska grająca Ritę z całą pewnością zachwycą widownię nie tylko umiejętnościami aktorskimi, ale także mnogością emocji.

Katarzyna Ucherska to absolwentka Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie. Otrzymała między innymi wyróżnienie na XXXIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W styczniu 2016 roku dołączyła także do zespołu warszawskiego Teatru Ateneum, w którym debiutowała rolą Henryki w "Dziewycach i mężatkach" Moliera. Występowała również w znanych serialach, na przykład w "M jak miłość" bądź "Na dobre i na złe".

Piotr Fronczewski jest wybitnym i wszechstronnym aktorem, którego zna cała Polska. Odgrywał ponad trzysta ról filmowych oraz teatralnych. Na przykład, grał Edypa w tragedii Sofoklesa lub detekywa Marlowa w kryminale Chandlera. Innym przykładem może być jego rola w "Panu Kleksie" według Brzechwy bądź rola Hamleta. Mężczyzna ukończył ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej.

   Scena Spectrum jest przedsięwzięciem realizowanym przez Małgorzatę Maliszewską. Niejednokrotnie współpracuje z wybitnymi artystami. 

Spektakl będzie miał miejsce na ul. Kolejowej 1 w Krośnie, zacznie się o godzinie 19:00. Ceny biletów wynoszą: normalny - 100 złotych, ulgowy - 90 złotych, miejsce na balkonie - 85 złotych. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola