Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Świerzowa Polska: poszukiwania szczątków samolotu!

Data publikacji: 2017-06-23, Data modyfikacji: 2017-06-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Świerzowa Polska: poszukiwania szczątków samolotu!

   W Świerzowej Polsce (gmina Chorkówka) pod ziemią, obok szczątków niemieckiego myśliwca namierzono dwa duże, tajemnicze przedmioty.

Na miejscu odnalezienia fragmentów niemieckiego myśliwca (Messerschmitt Bf 109) pojawiła się ekipa jednego z programów TVP o nazwie "Było...nie minęło". Obecni byli także członkowie Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych w Krośnie oraz Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja".

   Działka poddana została odpowiednim badaniom georadarowym. Wykazały one, iż na głębokości około 70 centymetrów nieopodal odkrycia pierwszych kawałków samolotu, tkwią dwa obiekty o długości 1,5 metra. W wykopie potrzeba było wypompować wodę. Teren przeszukiwano wykrywaczami metali. Wydobyto pewne pokłady ziemii i zauważono już efekty tej pracy.

Znaleziono następne części maszyny i wyposażenia kabiny pilota. 

   Prace odbywają się pod nadzorem archeologów. 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola