Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Szkło jak z bajki. Ferie dla najmłodszych w CDS

Data publikacji: 2014-01-15, Data modyfikacji: 2014-01-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Pokazy ręcznego formowania szkła, wybijanie szklanych monet, zabawy i zgadywanki to tylko wybrane punkty programu warsztatów, które Centrum Dziedzictwa Szkła przygotowało dla najmłodszych na okres ferii. W tym roku tematem przewodnim zajęć będą bajki.      

Feryjne warsztaty dla najmłodszych są stałym punktem kalendarza wydarzeń w Centrum Dziedzictwa Szkła. W czasie prowadzonych codziennie zajęć, dzieci zapoznają się w tajnikami produkcji szkła oraz samodzielnie próbują technik jego zdobienia. Pokazom towarzyszą gry, zabawy i konkursy. To dzięki nim, podczas spotkań w pracowni hutniczej panuje radosna atmosfera, a ich uczestnicy opuszczają je z uśmiechem na twarzy.

   

Centrum zapewnia, że w tym roku powodów do radości i uśmiechu będzie wyjątkowo dużo, gdyż tematem przewodnim warsztatów są bajki. Bajkowe mają być nawet pokazy formowania szkła, które przybiorą formę zgadywanek. Hutnicy z CDS wykonywać będą na oczach dzieci figurki bohaterów bajek, zarówno tych najbardziej znanych jak i tych mniej popularnych. Rolą uczestników będzie odgadnięcie bohatera. Dla zwycięzców zabawy przewidziano nagrody.

           

W programie warsztatów nie zabraknie nauki technik zdobienia szkła, wybijania szklanych monet, opowieści o historii szkła i hutniczych tradycjach Krosna i regionu, a nawet mini koncertów.

   

Zajęcia zatytułowane „Bajkowe inspiracje – szklane warsztaty dla najmłodszych”, odbywać się będą w okresie 20-31 stycznia 2014 r., od poniedziałku do piątku, o godz. 12.00. Warsztaty trwają 1,5 godziny. Uczestniczyć w nich mogą dzieci powyżej 5 roku życia. Maksymalna wielkość grupy -  15 osób. Koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 18 zł od osoby.

   

Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Można jej dokonać telefonicznie pod numerem 134440031.

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola