Belka
Poniedziałek, 21 Stycznia 2019   imieniny: Agnieszka, Inez, Jarosław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Technologia garażowa, która zmienia świat

Data publikacji: 2017-09-27, Data modyfikacji: 2017-09-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Technologia garażowa, która zmienia świat

Niektóre z największych światowych firm, zaczynały swoją działalność w garażu - w tym także firma Ericsson. Innowacyjność i przedsiębiorczość to część naszego DNA i dziś, poprzez rozwój nowych technologii i inwestycje, ściśle współpracujemy z wieloma startup’ami.

1 kwietnia 1876 r. Lars Magnus Ericsson oficjalnie otworzył drzwi swojego skromnego warsztatu mechanicznego. Warsztat zajmował 13 m2 i wyposażony był w dwie tokarki z napędem nożnym. Był to pierwszy „Ericsson Garage”.

Mentalność startup’u towarzyszy nam do dziś. W końcu genialne pomysły rodzą się w garażach. Nasze pomysły pomogły zmienić świat i wiemy, że jeśli nadal chcemy zmieniać świat, to musimy wspierać innych, którzy także próbują tego dokonać.

W garażu Ericsson’a

Diomedes Kastanis, Dyrektor Business Innovation i Dyrektor Ericsson Silicon Valley, twierdzi, że stworzenie właściwego otoczenia sprzyjającego innowacjom ma kluczowe znaczenie dla sukcesu w dziedzinie technologii.

„Przełomowe pomysły nie powstają na żądanie” mówi Kastanis. „Zamiast planowania innowacji lub mówienia pracownikom by byli „innowacyjni” należy stworzyć odpowiednie warunki dla innowacji, a możliwości i środki do eksperymentowania będą w sposób organiczny katalizować innowacje".

Mając to na uwadze, Ericsson Garage zapewnia innowatorom i start-up’om z całego świata przestrzeń do tworzenia przełomowych rozwiązań dla rzeczywistych problemów branży. Od optymalizacji transportu publicznego do zwiększenia wydajności produkcji MŚP, tworzenia bezpieczniejszych kopalni, a nawet dotykowego kontrolowania dronów - to wszystko dzieje się w Ericsson Garage.

„Ericsson Garage został utworzony w styczniu 2014 r. na zakończenie prac nad strategią badań firmy Ericsson, które zidentyfikowały znaczenie zadawania właściwych pytań w celu znalezienia właściwych rozwiązań”, mówi Sándor Albrecht, Dyrektor ds. Badań i Założyciel Ericsson Garage. „Obsesja na punkcie technologii nie wystarczy, opracowując nowe pomysły należy zmienić podejście i mieć obsesję na punkcie danego problemu i opracować rozwiązanie rozwiązujące tę szczególną kwestię.”

Jest to skuteczny sposób działania, który doprowadził do wzrostu organicznego Ericsson Garage, poprzez zapotrzebowanie wewnętrzne i zewnętrzne. Ericsson Garage składa się obecnie z 10 lokalizacji na całym świecie: 3 w Ameryce Północnej i 7 w Europie. Najnowsza lokalizacja Ericsson Garage została otworzona 7 września 2017 roku w Lund w Szwecji, w przyszłości planuje się otworzyć dwie kolejne lokalizacje w Europie.

Wspieranie nowego pokolenia innowatorów

Startup Challenge 2017, odbywający się w ramach corocznego Stockholm Tech Fest, zaoferował przedsiębiorcom możliwość rozważenia inwestycji typu venture capital i rozwój nowych technologii w globalnej sieci Ericsson Garage. Do konkursu stanęło ponad 150 startup’ów z całego świata, konkurs zakończył się 5 września finałami w stylu Dragon’s Den, które odbyły się w Ericsson Studio z Sztokholmie. 

„Trzy zwycięskie zespoły będą, przez najbliższe osiem miesięcy, blisko z nami współpracować w ramach Ericsson Garage”, mówi Albrecht. „Jesteśmy na początku naszej drogi ze startup’ami, z niecierpliwością czekamy na nadchodzący rok i przyszłą współpracę przenoszącą pomysły z garażu na rynki światowe.”

Nasze wysiłki na rzecz innowacji nie są jednak ograniczone do Ericsson Garage.  Każdego roku odbywa się także Ericsson Innovation Awards, globalny konkurs, który studentom z całego świata stawia wyzwanie znalezienia innowacyjnego rozwiązania trudnych problemów. W 2017, w konkursie wzięło udział ponad 900 drużyn z ponad 70 krajów, które rozwijały innowacyjne pomysły na temat przyszłości żywności. Oprócz nagród pieniężnych dla zwycięzców, główną nagrodą dla uczestników jest okazja do ścisłej współpracy z firmą Ericsson, mającą na celu wprowadzenie ich rozwiązań w życie.

MajBritt Arfert, Dyrektor ds. Zasobów Ludzkich firmy Ericsson, mówi: „Ericsson Innovation Awards to dla nas i naszych specjalistów doradzających zespołom świetna okazja do wzajemnej inspiracji z młodymi i genialnymi umysłami.”

Inicjatywa start’up w samym sercu Doliny Krzemowej

System Doliny Krzemowej jest niezbędny dla każdej firmy, która chce zaangażować się w innowacje. Obecność firmy Ericsson w Dolinie Krzemowej polega na pracy i dzieleniu się z przedsiębiorcami i partnerami, których pomysły są potencjalnie pomysłami zmieniającymi zasady gry.

Ostatnio (10-11 września) firma Ericsson gościła drugi doroczny Startup Day w Dolinie Krzemowej. W wydarzeniu wzięło udział wiele startup’ów z branży 5G, edge computing i branży sztucznej inteligencji. Uczestnicy mieli możliwość wzięcia udziału w dyskusjach i nawiązania współpracy z partnerami, co ma na celu pomoc w identyfikacji szans na innowacje, takie jak obliczenia E2E, inteligentny transport i inteligentne sieci.

Oprócz współpracy ze społecznością startup’ów firma Ericsson jest także aktywnym inwestorem. Ericsson Ventures inwestuje w wiodące firmy, co ma na celu wprowadzanie innowacji w nowych obszarach, przyspieszanie naszej podstawowej działalności i generowanie zysków. Przedsięwzięcia, w które zainwestowaliśmy, to AI, inteligencja maszyn, „connected car”, bezpieczeństwo, AR, VR i analityka.

Firma Ericsson wprowadza innowacje od ponad 140 lat. Dowiedz się, w jaki sposób, wraz z innymi wielkimi umysłami, kontynuujemy wprowadzanie innowacji wkraczając w erę 5G, IoT i infrastruktury sieciowej w chmurze.

Ericsson Sp. z o.o., Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Ericsson Sp. z o.o.
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola