Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzy wystawy w RCKP

Data publikacji: 2014-03-03, Data modyfikacji: 2014-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza w marcu do oglądania trzech interesujących wystaw:

 

 


AKTY – WYSTAWA LINORYTU KAROLINY RUDNICKIEJ
Karolina Rudnicka ur. w 1988 roku, pochodzi z Jedlicza. Absolwentka Wydziału Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku Grafika. W 2011 r. obroniła pracę dyplomową Ciało jako studium motywu. Wybrane tendencje przedstawienia aktu we współczesnej sztuce polskiej.

 

 

Dłonie Rudnicka Karolina

 

 

Jej pierwsza wystawa indywidualna, miała miejsce w RCKP i stanowiła zbiór rysunków. Potem był udział w wystawie zbiorowej w LO w Jedliczu. Obecna wystawa, prezentuje głównie zbiór grafik wykonanych w technice linorytu, dotykających cielesności człowieka i będących wynikiem ciągłych poszukiwań artystycznych. Grafiki zostały uzupełnione o pejzaże inspirowane ogrodami japońskimi. Pojawia się także cykl grafik Fetysze ciała w sztuce współczesnej z 2013 roku, będący częściowo kontynuacją wcześniejszego cyklu Rozrastanie.

 


WYSTAWY KOBIET POGRANICZA
NIKOLA VARCHOLIKOVÁ I KATARZYNA OCZOŚ – MALARSTWO
Nikola Varcholíková pochodzi ze Stropkova. Urodziła się w 1992 r. Ukończyła Technikum Odzieżowe, kierunek projektowanie graficzne. Kontynuowała naukę na Preszowskim Uniwersytecie, łącząc sztukę ze studiowanie języka słowackiego i literatury. W swoich pracach skłania się w kierunku modernizmu - wykorzystuje piękno czystych geometrycznych kształtów. Jeżeli chodzi o obrazowanie rzeczywistości, to preferuje impresjonizm i romantyzm. 

 

 


Nikola Varcholíková

 


Katarzyna Oczoś mieszka i pracuje w Krośnie. Ukończyła studia na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie, na kierunku administracja. Malowanie to hobby sprawiające wiele radości. Od 10 lat uczęszcza do Otwartej Pracowni prowadzonej przez Ninę Rostkowską w RCKP. Maluje w technice olejnej, akrylowej i akwarelowej. Laureatka przeglądów plastycznych w Krośnie i w Rzeszowie. Obrazy prezentowała na wielu ekspozycjach zbiorowych. Pierwsza indywidualna wystawa w RCKP w 2011 r.

 


Nikola Varcholíková

 


Wystawa w ramach projektu Spotkania Kobiet Pogranicza współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w Amach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013

 

 

„PLANETA DZIECI 2013” W OBIEKTYWIE KOBIET
Jeszcze niedawno na Ukrainie odbywały się dwa międzynarodowe konkursy fotograficzne rocznie. Dziś, pomimo wielu trudności, konkursowa działalność „nabiera tempa”. W ciągu ostatnich kilku lat pojawiły się nowe inicjatywy fotograficzne. Jedną z nich jest Międzynarodowy Fotosalon „Planeta Dzieci”.

 

 


Fotosalon

 


Natalia Kompantseva, inspiratorka projektu: Ze względu na niezwykłą energię i aktywność postanowiliśmy, aby Fotosalon „Planeta Dzieci” odbywał się corocznie. Ustaliliśmy również, że dorobek fotograficznego fotosalonu prezentowany będzie też poza granicami Ukrainy.

 

 


Fotosalon

 


Geografia autorów fotosalonu obejmuje kraje od Izraela do Niemiec, od Malezji do Białorusi. W ciągu czterech lat istnienia „Planety Dzieci” w projekcie uczestniczyło kilkuset autorów zachęconych do rozwijania swoich fotograficznych zainteresowań. „Planeta dzieci” to zarówno fotografia dokumentalna jak i inscenizowana sztuka cyfrowa.

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola