Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wakacje 2017: zbiórka krwi

Data publikacji: 2017-03-31, Data modyfikacji: 2017-03-31
A A AWydrukDrukuj  
 
Wakacje 2017: zbiórka krwi

   Podczas wakacji, dokładnie 5 sierpnia 2017 roku (w sobotę), Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża zorganizuje zbiórkę krwi dla pokrzywdzonych w tym dwumiesięcznym czasie. 

Akcja ta zostanie zrealizowana na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie. Zacznie się o godzinie dziewiątej. 

   Hasło przewodnie brzmieć będzie: "II akcja dla osób potrzebujących w okresie wakacyjnym RATUJEMY = DAJEMY". 

Osoby, które zamierzają oddać krew, będą miały okazję do zwiedzenia Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej oraz do zapoznania się ze sprzętem, w który wyposaża się Jednostka Ratowniczo Gaśnicza. 

Odbędą się również ekspozycje grup ratownictwa technicznego, wysokościowego, a także pierwszej pomocy. Innymi atrakcjami dla gości zarówno dorosłych, jak i dzieci, może być stanowisko Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego bądź stanowisko Komendy Miejskiej Policji. 

Gorąco zachęca się wszystkich do udziału w akcji. 

 

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola