Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2019   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wystawa fotografii i malarstwa - "W cztery oczy"

Data publikacji: 2017-05-23, Data modyfikacji: 2017-05-23
A A AWydrukDrukuj  
 
Wystawa fotografii i malarstwa -

   Mieszkańców Krosna i okolic zaprasza się na wystawę fotografii Tomasza Okoniewskiego oraz malarstwa Anny Muni pod tytułem "W cztery oczy".

Ekspozycję oglądać można do 10 czerwca 2017 roku w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza (w Galerii Fotografii) mieszczącym się na ulicy Kolejowej 1. 

   Dwie odmienne kolekcje mają przedstawiać dwa różne punkty widzenia na jedno i to samo miejsce. Spojrzenie artystów niejednakowych dziedzin sztuki - malarstwa, a także fotografii - będzie fascynującym, barwnym pokazem, w którym zetkną się ze sobą różne rzeczywistości. 

   Anna Munia jest nie tylko malarką, ale również dziennikarką i slawistką. Od 1968 roku mieszka w Mieście Szkła, gdzie pracowała jako nauczycielka języka rosyjskiego i polskiego. Była również sekretarzem redakcji w tygodniku podkarpackim (pisała także felietony i reportaże). Później zatrudniła się w Studiu Krosno TVP Rzeszów, w którym pracowała aż do emerytury. Malowanie już od samego dzieciństwa towarzyszyło Annie, stanowiąc pasję oraz ucieczkę w nieco bardziej kolorowy świat. Kobieta ma na koncie ponad dwadzieścia wystaw indywidualnych, czego przykładem jest ekspozycja w Klubie Profesora na AGH w Krakowie. Wielokrotnie zdobywała nagrody i wyróżnienia w konkursach organizowanych przez krośnieńskie RCKP. Anna ma swoje ulubione narzędzia. Są nimi akwarele, farby olejne oraz akrylowe. Pejzaż, który przeważa w jej pracach jest pejzażem podkarpackim. 

   Tomasz Okoniewski natomiast także jest wszechstronnie utalentowanym człowiekiem. Z wykształcenia jest historykiem i dziennikarzem, ale jego największą pasję stanowi oczywiście fotografia. Jego dobytkiem jest wiele tytułów artystycznych AFIAP i ARFP. Na koncie ma również medale "za fotograficzną twórczość" Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej. Daną dziedziną sztuki zajmuje się i interesuje od dawna. Ulubioną tematyką mężczyzny jest krajobraz najbliższej okolicy, a także reportaż z życia codziennego. W fotografowaniu pejzażu - według fotografa - tkwi pewna nauka, która pomaga zrozumieć świat oraz patrzeć na niego z innych perspektyw.  

 

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola