Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na koncert „A może tak”

Data publikacji: 2014-02-06, Data modyfikacji: 2014-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza 16 lutego (niedziela) na godz. 18.00 na koncert nowej Podkarpackiej Formacji z okolic piosenki poetyckiej „A może tak”. W programie autorskim z muzyką WOJCIECHA PELCZARA, do tekstów EDWARDA LECHETY i JANA LUSZNI. Bilety w cenie 8 zł. Zapraszamy.


 Występują:
Monika Brewczak - śpiew
Stefan Trusz - śpiew
Katarzyna Sytnik - skrzypce
Wojciech Pelczar - wiolonczela
Jacek Bazan - instr. klawiszowe
Marcin Bazan - git. basowa
Grzegorz Pękalski - perkusjaFormacja A MOŻE TAK jest następstwem działalności KAPELI SPOD RUBANI, zespołu założonego przez Wojciecha Pelczara w 2012 r. przy Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie. Repertuar stanowiły opracowania pieśni łemkowskich oraz piosenki nawiązujące do regionu podkarpackiego.

 

 

W 2012 r. KAPELA SPOD RUBANI  wzięła udział w plebiscycie Polskiego Radia "Przebojem na Antenę", zajmując na etapie regionalnym I miejsce piosenką "Od połonin"(muzyka Wojciech Pelczar, słowa Edward Lecheta) i reprezentowała Radio Rzeszów w koncercie finałowym w Hajnówce. Wydarzenie to było impulsem do dalszej współpracy autorskiej wymienionej "spółki", co zaowocowało powstaniem licznych utworów, również z tekstami Jana Luszni.

 


Zmiana profilu artystycznego na obecny, nawiązujący do stylu piosenki poetyckiej, zapoczątkowała de facto działalność grupy muzycznej Bluszcz, która obecnie nosi nazwę A MOŻE TAK.

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola