Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

50 rodzin w Krośnie - w nowym roku, w nowych mieszkaniach

Data publikacji: 2014-02-06, Data modyfikacji: 2014-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 

50 nowych mieszkań w Krośnie – tym razem przy ul. Podchorążych, w których zamieszkają głównie młode rodziny z dziećmi. TBS przekazał najemcom klucze do bloków wybudowanych w rekordowym tempie w miejscu dawnego przedszkola. To już ponad 400 mieszkań wybudowanych w ostatnim czasie przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

 

 

Dwa nowe  pięciokondygnacyjne bloki zostały zaprojektowane w nowoczesny sposób  tak aby spełnić  oczekiwania, szczególnie młodych rodzin  - Wychodzimy naprzeciw młodym Krośnianom, którzy chcą mieszkać w naszym mieście, a nie stać ich na wzięcie kredytu i kupno mieszkania – mówi Piotr Przytocki Prezydent Krosna – dlatego cały czas realizujemy program wspierania młodych rodzin, dzięki któremu możliwe jest zgromadzenie wkładu własnego. Inwestycja przebiegła niezwykle sprawnie i szybko bo trwała zaledwie rok, a moment otwarcia jest dobrym czasem by podziękować wszystkim dzięki którym mogła być zrealizowana i to zarówno na etapie decyzyjności – mam tu na myśli krośnieńskich Radnych (Klub Samorządowy i Daria Balon PO) , którzy głosowali za realizacją, jak i na etapie wykonawczym i realizacyjnym czyli TBS i KPB – dziękował podczas otwarcia prezydent. 

 


Spośród 50 mieszkań, 40 zostało przeznaczonych na wynajem, a 10 zostało sprzedanych w stanie deweloperskim.  Mieszkania na wynajem cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców – niezmiennie mamy kolejkę oczekujących – mówi Stanisław Kubit Prezes TBS - Nic dziwnego, są to nowiutkie, nowoczesne mieszkania, o wysokim standardzie wykończenia, a wpłacając 30% procent wartości oraz kaucję mieszkaniową można już otrzymać klucze – dodaje prezes.


W przypadku bloków przy ul. Podchorążych wyjątkowa jest również atrakcyjna lokalizacja. Spora działka po zdewastowanym przedszkolu wystarczyła nie tylko na budynki mieszkalne ale również plac zabaw dla dzieci oraz parking na 70 samochodów.  

 

 

Nowe dwa bloki przy ul. Podchorążych to budynki pięciokondygnacyjne, podpiwniczone, wyposażone w windę i dostępne są dla osób niepełnosprawnych. Do każdego mieszkania przydzielona jest komórka lokatorska.  Mieszkania są 2 i 3 pokojowe o powierzchni od 51.55 m² - 70,03m² - każde z balkonem.


W Budynku „A” o powierzchni całkowitej budynku: 2 713,35 m2 w tym powierzchnia użytkowa mieszkań: 1 556,64 m2 wszystkie 25 mieszkań przeznaczonych zostało  na wynajem w stanie „pod klucz”. 
W budynku „B” o powierzchni całkowitej budynku: 2 713,35 m2 w tym powierzchnia użytkowa mieszkań: 1 556,64 m2  10 mieszkań  przeznaczonych została do sprzedaży w stanie deweloperskim, pozostałe mieszkania (15szt) zostało przeznaczonych na wynajem.

 

Mieszkania przeznaczone na wynajem są w pełni wykończone - w pokojach i przedpokojach – deska podłogowa w kuchniach i łazienkach – płytki ceramiczne, wyposażone w urządzenia sanitarne i kuchenne. Podobnie jak w poprzednich inwestycjach zastosowano system mieszkaniowych stacji wymiennikowych typu „Logoterma”, służących do indywidualnego sterowania temperaturą powietrza i ciepłej wody.


Ogółem koszt inwestycji wyniósł  blisko 7 000 000,00 zł brutto, z czego wkład miasta wynosi ok. 1 mln zł.

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola