Belka
Piątek, 22 Marca 2019   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

X Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o...

Data dodania: 2019-03-20
W ostatnią sobotę tj. 16 marca 2019 r. w Hali Sportowej Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się Jubileuszowy, bo X Gminny Turniej Piłki Siatkowej Drużyn OSP o Puchar Burmistrza G... więcej »
 
 

IX Sesja Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju

Data dodania: 2019-03-15
Informuję, że w dniu 22 marca 2019 r. w Amfiteatrze w Iwoniczu-Zdroju o d b ę d z i e   s i ę IX Sesja Rady Miejskiej w Iwoniczu-Zdroju. Rozpoczęcie Sesji o godz. 9.00.   Głó... więcej »
 
 

XVIX Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza...

Data dodania: 2019-03-15
W Humniskach w dniu 02-03-2019 odbył się XVIX Halowe Zawody Łucznicze o Puchar Burmistrza Brzozowa oraz VI Halowe Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w których uczestniczyło 120 zawodnikó... więcej »
 
 

Zawody w łyżwiarstwie szybkim

Data dodania: 2019-03-15
Corocznie zawody w łyżwiarstwie szybkim odbywają się naprzemiennie - raz w Sanoku raz w Dębicy. W tym roku młodsi adepci tej dyscypliny rywalizowali na lodowisku MOSiR w Dębicy. Swoje reprezentac... więcej »
 
 

Spotkanie z podróżnikiem - Islandia

Data dodania: 2019-03-14
13 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z podróżnikiem. Tym razem „podróżowaliśmy” po Islandii. Dzięki prezentacji w wykonaniu przedstawiciela Grupy „Trzask&rdquo... więcej »
 
 

Warsztaty " Na tureckim bazarze".

Data dodania: 2019-03-14
Warsztaty ” Na tureckim bazarze”przeniosły nas na chwilę  do Istambułu, gdzie poczuliśmy atmosferę Wielkiego Bazaru. Dziewczynki ubrane  w ” hijaby”, chłopcy w tureck... więcej »
 
 

Wybór ofert na realizację zadania publicznego w...

Data dodania: 2019-03-14
Zarządzenie nr 25.2019 ws. wyboru ofert na realizację zadania publicznego w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozowjowi sportu na terenie Gminy Iwonicz-Zdrój w 2019 r. więcej »
 
 

Sukces na Halowych Mistrzostwach Polski Osób z...

Data dodania: 2019-03-14
W Krakowie w dniach 9–10.03.2019 odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Osób z Niepełnosprawnością. Sekcję łuczniczą MUKS Podkarpacie Jedlicze reprezentował na tych zawodach ... więcej »
 
 

Zawody siłowe w wyciskaniu sztangi

Data dodania: 2019-03-14
W piątek 8 marca w hali Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbyły się X-te już Zawody Siłowe w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Dyrektora GOSiR Jedlicze. W tegorocznych zawodach... więcej »
 
 

Znakomity występ Kacpra Ciupaka ucznia Zespołu...

Data dodania: 2019-03-12
W dniu 8  marca 2019r. w Zespole Szkół Gastronomicznych nr 1 w Krakowie odbyła się  XX jubileuszowa  edycja Małopolskiego Konkursu Szkół Gastronomicznych. Swoją kulinarn&#... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 126
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola