Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

XVIII Gminny Strażacki Turniej Tenisa Stołowego

Data dodania: 2018-12-10
W dniu 2 grudnia 2018 r. w Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Jedliczu odbył się XVIII Gminny Strażacki Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Burmistrza Gminy Jedlicze. W tym roku do rywalizacji przystą... więcej »
 
 

Z wizytą na Olimpie…

Data dodania: 2018-12-05
Olimp był siedzibą Zeusa, najwyższego boga, któremu inni musieli być posłuszni. Władzę na Olimpie otrzymał po walce z gigantami. Z braćmi – Posejdonem i Hadesem – pod... więcej »
 
 

Andrzejki.

Data dodania: 2018-12-05
W naszym przedszkolu pod koniec listopada odbyły się zabawy andrzejkowe. Dzieci poznały zwyczaje obchodzenia Andrzejek poprzez zabawę. Było odczytywanie symboli, układanie butów, ciągni... więcej »
 
 

Wizyta iluzjonisty.

Data dodania: 2018-12-05
Odwiedziny magika w przedszkolu to na pewno wielka atrakcja. Nasze przedszkole ze swym występem, także odwiedził prawdziwy iluzjonista. Dzieci uczyły się magicznych zaklęć, pomagały czarowa&... więcej »
 
 

Urodziny Misia.

Data dodania: 2018-12-05
„Miękki i puchaty, mały lub duży” 26 listopada obchodziliśmy święto najmilszej zabawki i najlepszego przyjaciela dzieci – pluszowego misia, bo moda na misia nigdy nie przemija. Przed... więcej »
 
 

"Pasje i bziki Juliana Tuwima" - konkurs plastyczny

Data dodania: 2018-12-04
W ubiegłym tygodniu (29.11) został rozstrzygnięty konkurs plastyczny, w którym wzięli udział uczniowie klasy II i III SP. Składał się on z dwóch etapów, a jego tematem b... więcej »
 
 

Babcia Karolka czyta…

Data dodania: 2018-12-03
Babcia Karolka Sucha czytała przedszkolakom wspaniałą bajkę o znanym i lubianym misiu, co ma klapnięte uszko. Przygody Misia Uszatka i jego przyjaciół już od 1960 roku śledzą z c... więcej »
 
 

Poszukiwany właściciel owczarka niemieckiego

Data dodania: 2018-12-03
W dniu 3 grudnia 2018 roku na drodze krajowej nr 28 w miejscowości Klimkówka doszło do potrącenia psa rasy owczarek niemiecki. Pies po zdarzeniu uciekł w kierunku restauracji Ostoja. Pies może by... więcej »
 
 

Narciarze MUKS Podkarpacie Jedlicze trenowali w Livigno

Data dodania: 2018-11-30
Zawodnicy Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego Podkarpacie Jedlicze w dniach 07.11.2018 - 19.11.2018 brali udział w zgrupowaniu sportowym, które odbyło się we włoskim Livigno. Przygotowani... więcej »
 
 

"Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest...

Data dodania: 2018-11-28
25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Data obchodzenia tego święta nie jest przypadkowa. Zostało ono ustanowione z okazji setnej rocznicy urodzin misia, któremu nadano imię Teddy Bea... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 112
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola