Belka
Piątek, 3 Lutego 2023   imieniny: Błażej, Hipolit, Oskar
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
Uwaga kierowcy! W środę (13.04) utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie skrzyżowania ulic: Tysiąclecia – Kolejowa – Wyzwolenia

Uwaga kierowcy! W środę (13.04) utrudnienia w...

Data dodania: 2022-04-12
Uwaga kierowcy! W środę tj. 13 kwietnia w godzinach 8.00-13.00 będą utrudnienia w ruchu drogowym w obrębie na skrzyżowania ulic: Tysiąclecia – Kolejowa - Wyzwolenia. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie. więcej »
 
Usługi opiekuńcze, sąsiedzkie usługi opiekuńcze oraz teleopieka - kontynuacja projektu „Pokonać samotność

Usługi opiekuńcze, sąsiedzkie usługi opiekuńcze...

Data dodania: 2022-04-03
Usługi opiekuńcze, sąsiedzkie usługi opiekuńcze i teleopieka - miasto świadczy te usługi w ramach zachowania trwałości zrealizowanego projektu „Pokonać samotność - rozwój usług społecznych z wykorzystaniem nowoczesnych technologii w Mieście Krośnie”. więcej »
 
IX Targi Pracy KPU w Krośnie

IX Targi Pracy KPU w Krośnie

Data dodania: 2022-03-24
8 kwietnia br. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie organizuje Targi Pracy. Wydarzenie jest skierowane do studentów, absolwentów, uczniów szkół średnich oraz osób bezrobotnych i ma na celu wzmacnianie lokalnego rynku pracy. więcej »
 
Webinarium „Wsparcie przedsiębiorstw w przygotowaniu do udziału w programach europejskich – Poddziałanie 2.3.6 Granty na Eurogranty

Webinarium „Wsparcie przedsiębiorstw w...

Data dodania: 2022-03-19
Krosno 28.03.2022, godz. 12:00 - 12:50 więcej »
 
Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie takie sprzątanie straszne, jeśli robi się je z głową!

Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie...

Data dodania: 2020-03-27
Nie każdy lubi sprzątać, ale wiosenne porządki to coś więcej niż tylko odświeżanie przestrzeni. Pomagają „oczyścić” głowę i symbolicznie pożegnać się z męczącą zimą, przygotowując na to, co „nowe” i „świeże”. Terapeutyczny efekt wiosennych porządków z pewnością uda nam się osiągnąć, jeśli zabierzemy się do nich w przemyślany sposób.    więcej »
 
 

Poszukiwane dobre praktyki oferty turystycznej na...

Data dodania: 2019-07-05
Rozpoczyna się konkurs Polskiej Organizacji Turystycznej, który ma wyłonić dwanaście najlepszych atrakcji turystyki wiejskiej w Polsce. Ubiegłoroczna edycja cieszyła się dużym powodze... więcej »
 
 

Relacje z pierwszych zawodów organizowanych w...

Data dodania: 2019-07-04
I Turniej GP w Plażowej Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców rocznik 2000 i młodsi. Jako pierwsi w Wakacyjnych Zawodach z GOSiR-em wystartowali siatkarze plażowi. 26 czerwca do zawodów p... więcej »
 
 

Darmowe szkolenie - uprawnienia elektryczne/systemy...

Data dodania: 2019-07-03
Jako ośrodek szkoleniowy On Sp. z o.o. dysponujący wykwalifikowaną kadrą dydaktyczną chcielibyśmy zaprosić Państwa do udziału w bezpłatnym szkoleniu na Certyfikowanego instalatora ... więcej »
 
 

Kamila Cichoń z brązowym medalem Mistrzostw Polski

Data dodania: 2019-07-03
Zawodniczka IKN Górnik Iwonicz-Zdrój Kamila Cichoń stanęła na trzecim stopniu podium w biegu ze startu wspólnego podczas Mistrzostw Polski w biathlonie letnim, które rozegrano w Dusznikac... więcej »
 
 

Pożegnanie starszaków.

Data dodania: 2019-07-02
” Bo lata miodowe powoli kończą się i szkoła już do Was swe zaproszenie śle…” tymi słowami maluchy i średniaki pożegnały starszaków, którzy już... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 142
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola