Belka
Piątek, 26 Kwietnia 2024   imieniny: Maria, Marcelina, Marzena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Siatkarze z pewnym awansem do półfinału

Data publikacji: 2014-02-24, Data modyfikacji: 2014-02-25
A A AWydrukDrukuj  
 

Kolejne, bardzo ważne zwycięstwo odnotowali siatkarze PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. W sobotę (22.02) na wyjeździe pokonali Wisłok Strzyżów (1:3). Tym samym umocnili się na pozycji lidera, zapewniając sobie awans do kolejnej fazy rozgrywek – turnieju półfinałowego w walce o I ligę.

 

 

Po dwutygodniowej przerwie krośnieńscy siatkarze wrócili na drugoligowe parkiety. W sobotę (22.02) gościli po sąsiedzku, w Strzyżowie. Okazali się dość kłopotliwymi gośćmi, bowiem stali się przyczyną porażki gospodarzy. Sami cieszyli się z kolejnego zwycięstwa – zwycięstwa na wagę awansu do półfinału.

 

Trzeba jednak powiedzieć, że uśmiechy na ustach naszych siatkarzy nie gościły od początku sobotniego spotkania. - Pierwszy set to katastrofa. Chcielibyśmy o nim jak najszybciej zapomnieć - skomentował po meczu Krzysztof Frączek, trener PWSZ Karpaty MOSiR KHS Krosno. Wynik mówi sam za siebie – Karpaty ugrały zaledwie 11 punktów. - Być może było to spowodowane tą przerwą w rozgrywkach. Wypadliśmy z rytmu, podeszliśmy do gry rozkojarzeni, nieskoncentrowani, a gospodarze szybko to wykorzystali.          

Potem było już lepiej, nasi siatkarze opanowali emocje, powoli wracali do swej normalnej gry, stylu, który dotąd prezentowali. Pozytywny efekt przyniosły też zmiany (22:25). W kolejnych setach widoczna była dominacja Karpat, ostatnią partię podopieczni Krzysztofa Frączka zagrali wręcz na luzie (wygrane do 20 i 18).

 

- Tym zwycięstwem, na cztery kolejki przed końcem rundy, uzyskaliśmy awans do półfinału, Trzeci zespół matematycznie nie jest nas w stanie dogonić. Mamy trochę luzu i możemy się przygotować do półfinału. Oczywiście będziemy robić wszystko, żeby podtrzymać tę passę, bo nic tak nie buduje atmosfery jak wygrane mecze. Przed sezonem zakładaliśmy, że byłoby fajnie być w tej dwójce i to się udało – nie ukrywa radości trener.

 

Kolejne spotkanie Karpaty zagrają na wyjeździe w Ropczycach (12.03), a kilka dni później (15.03) u siebie z Energetykiem Jaworzno.

 

 

Tymczasem, po długiej przerwie, w sobotę (1.03), sympatyków siatkówki w wydaniu żeńskim czeka nie lada gratka. Nasze I-ligowe siatkarki (3. miejsce w tabeli) podejmą lidera AZS Ostrowiec Świętokrzyski. Początek o godz. 18.00.

 

 

 

 

Uwaga! Między godz. 17:00 a 17:15 – Kwadrans Kibica – wejście za darmo. Wśród osób, które przyjdą kibicować w barwach klubowych, rozlosowane zostaną nagrody.       

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola