Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Srebro dla polskiego katamaranu Roberta Szustkowskiego w regatach Rolex Fastnet Race

Data publikacji: 2017-08-10, Data modyfikacji: 2017-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Srebro dla polskiego katamaranu Roberta Szustkowskiego w regatach Rolex Fastnet Race

Polska załoga startowała na katamaranie, należącym do Roberta Szustkowskiego R-Six. Polacy ustąpili miejsca jedynie trimaranowi Concesine, który pokonał trasę w najkrótszym czasie ze wszystkich 364 łodzi, biorących udział w tegorocznych regatach. Wynik polskiego zespołu jest najlepszym w historii tego wyścigu, osiągniętym przez jacht pod polska banderą: 3 dni, 3 godziny, 2 min i 3 sek.

Rolex-Fastnet-Race

Fastnet Race to jeden z najbardziej prestiżowych wyścigów jachtów i katamaranów, organizowany co dwa lata od 1925 roku przez Royal Ocean Racing Club oraz Wielką Brytanię. Uznawany za bardzo trudny wyścig o długości 1,126 km (806 mil morskich) startuje z cieśniny Solent, wokół latarni Fastnet, leżącej na wyspie ok. 11 km na południe od wybrzeża Irlandii z metą w Plymouth. Wyścig ten przyczynił się do rozwoju nowych technologii oraz projektowania jachtów. Od 2001 roku wyścig zmienił nazwę na Rolex Fastnet Race a zawodnicy walczą o tytuł Fastnet Challange Cup.

Polska załoga pokonała ten wyścig w składzie: Skipper - Robert Janecki, Robert Szustkowski, Jarosław Kazberuk, Jacek Wysocki, Albert Gryszczuk, Tomasz Januszewski, Andrzej Mioduszewski i Will Best.

Robert Szustkowski to przedsiębiorca mieszkający na stałe w Szwajcarii i prowadzący działalność biznesową na wielu światowych rynkach. Od 2008 roku rywalizuje w rajdach cross-country. W 2010 roku po raz pierwszy stanął na starcie Rajdu Dakar i innych rajdów, mając u boku doświadczonego Jarosława Kazberuka. W tym roku wspólnie zdobyli srebrny medal Fastnet Challange Cup pod polska banderą.

 

, Źródło artykułu: R-Six Team, Autor zdjęć: Trasa Rolex Fastnet Race 2017
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola