Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
TAURON z nagrodą „The Best of the Best” za najlepszy raport roczny

TAURON Polska Energia otrzymał nagrodę specjalną „The Best of The Best” oraz pierwszą nagrodę w konkursie za zintegrowany  raport roczny w konkursie „The Best Annual Report” organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków. Spółka potwierdziła tym samym swoją pozycję w gronie  spółek mogących pochwalić się najwyższymi standardami raportowania.

Raporty roczne są stałym elementem komunikacji TAURONA z otoczeniem. Spółka utrzymuje wysoki poziom raportów, by sprostać oczekiwaniom jak najszerszego grona odbiorców – zarówno klientów, akcjonariuszy, analityków, jak i przedstawicieli mediów.

Prezentując informacje na temat Grupy TAURON uwzględniamy najlepsze światowe standardy i praktyki.W 2016 roku Grupa zaprezentowała nową strategię oraz zaktualizowany model biznesowy. Nowe spojrzenie na organizację i jej perspektywy wymagało zmiany podejścia do raportowania, stąd nowa zintegrowana formuła prezentacji danych. Cieszymy się, że zostało to docenione przez kapitułę konkursu podkreśla Filip Grzegorczyk, prezes zarządu TAURON Polska Energia.

TAURON jest regularnie nagradzany w konkursach na najlepszy raport roczny. W poprzednich trzech edycjach spółka zajmowała pierwsze miejsca, kwalifikując się w tym roku do kategorii „The Best of the Best”. Tegoroczne nagrody to także kolejny sukces całego zespołu zaangażowanego w przygotowanie jego zawartości. Mimo doświadczenia nabytego w poprzednich latach, opracowanie Zintegrowanego Raportu za 2016 r. było istotnym wyzwaniem. Wymagało od tworzących go specjalistów innego niż dotąd podejścia, zrozumienia i otwarcia na nowe standardy raportowania i zaangażowania zespołu osób ze wszystkich kluczowych obszarów łańcucha wartości TAURON.

Przy opracowywaniu dokumentu uwzględniono nowe trendy i zmieniające się wymagania dotyczące raportowania. Przygotowanie Zintegrowanego Raportu Rocznego Grupy TAURON zostało oparte o międzynarodowe standardy raportowania określone przez International Integrated Reporting Council (IIRC).

TAURON od lat jest liderem w komunikacji z otoczeniem, wykorzystując najlepsze światowe rozwiązania. Po zwycięstwie w trzech poprzednich edycjach w konkursie The Best Annual Report, zespół pracujący nad projektem skoncentrował się na zgodności struktury i treści z międzynarodowymi standardami raportowania zintegrowanego.

Powstał nowoczesny, multimedialny raport online prezentujący najważniejsze informacje o Grupie TAURON. W prezentacji wykorzystano między innymi technologię Virtual Reality. Podobnie jak w latach poprzednich, w raporcie zastosowano zaawansowane, interaktywne narzędzia do prezentacji danych finansowych i pozafinansowych oraz liczne infografiki.

- Praca nad raportem wiązała się dla całego zespołu projektowego z koniecznością zmiany sposobu myślenia o kapitałach i relacjach z otoczeniem Grupy TAURON. W tworzeniu treści uczestniczyło kilkadziesiąt osób reprezentujących wszystkie kluczowe obszary biznesowe. Liczne warsztaty i spotkania robocze pomogły kompleksowo przeanalizować procesy zachodzące w Grupie i to głównie z perspektywy tworzenia wartości dla jej interesariuszy - dodaje Marek Wadowski, wiceprezes ds. finansowych.

Dane finansowe zostały opracowane według Międzynarodowych Standardów Sprawozdawczości Finansowej (MSSF). Dane pozafinansowe, które wykorzystane są w treści raportu przygotowano według wytycznych Global Reporting Index – GRI G4.

Celem konkursu „The Best Annual Report” jest stworzenie standardów sporządzania raportów rocznych, a tym samym promowanie spółek przygotowujących najlepsze raporty roczne z punktu widzenia wartości użytkowej dla akcjonariuszy i inwestorów. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele firm audytorskich i konsultingowych, instytucji finansowych, organizacji związanych z rynkiem kapitałowym oraz mediów.

TAURON, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: TAURON
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola