Belka
Wtorek, 26 Marca 2019   imieniny: Teodor, Emanuela, Larysa
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Krośnie są "Nie tylko witraże"

Data publikacji: 2017-05-26, Data modyfikacji: 2017-05-26
A A AWydrukDrukuj  
 
W Krośnie są

   W Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie do 14 czerwca bieżącego roku obejrzeć można inspirującą i barwną ekspozycję. Jest ona drugą w Polsce oraz drugą w CDS wystawą witraży z warsztatów pod nazwą Derix Glasstudio.

   W Mieście Szkła prezentowane są prace znanych artystów, takich jak Hans-Gunther van Look, Scott Parsons, Orfeo Quagliata, Guy Kemper, Johaness Schreiter, a także Sergej Tihomirov. Nazwiska tych osób okazują się idealną rekomendacją dla wydarzenia, na które zaproszony jest każdy bez wyjątku. Wystawa danych prac pozwoli zaznajomić się z nowoczesnymi technikami i łączeniem ich z tradycyjnymi warsztatami witrażowymi. Pokaz witraży jest obietnicą intrygi, którą niesie za sobą prezentacja najstarszej formy monumentalnego malarstwa szkłem. 

   Derix Glasstudio to jeden z najpopularniejszych światowych warsztatów. Działa od ponad 150 lat w Taunusstein położonym (niedaleko Frankruftu nad Menem) w Niemczech. Doświadczenie zdobyte przez owe studio zmieniło się w impuls do tworzenia coraz to bardziej dzikich, śmielszych projektów. Realizacje są nowatorskie i rażą jakością oraz sposobami wykonania. Zdobią wiele miejsc sakralnych i świeckich, czego dobrym przykładem będzie "Okno Richtera", znajdujące się w katedrze w Kolonii. Derix Glasstudio na swoim koncie ma ogrom sukcesów. Wcielali w życie między innymi przeszklenia w Kościele świętej Trójcy w Szanghaju bądź fasadę Europejskiego Banku Centralnego we Frankfurcie. Dorobkiem studia są również prace renowacyjne, którymi chętnie przywraca się dawną piękność starszym dziełom sztuki. 

Centrum Dziedzictwa Szkła znajduje się na ulicy Blich 2. Tam, na sali wystaw czasowych, odbywa się "Derix Glasstudio - Nie tylko witraże"

Agata Rogozińska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola