Belka
Wtorek, 23 Kwietnia 2024   imieniny: Jerzy, Wojciech
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Nowotarskim

2012-03-14  
Źródło artykułu: Why Not TRAVEL
 
Zapraszamy na spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Nowotarskim

Już 16 marca 2012 roku (piątek) o godzinie 18.00 w Krośnie przy ul. Piłsudskiego 1, w biurze Grupy Why Not TRAVEL odbędzie się spotkanie z podróżnikiem Tomaszem Nowotarskim, poświęcone Morskim podróżom żaglowcem S/Y „Fryderyk Chopin".

Spotkanie będzie okazją do wysłuchania interesujących opowieści o żegludze Tomasza Nowotarskiego - podróżnika, publicysty, uczestnika dalekomorskich rejsów oraz autora książek: „Upragniony port", „Człowiek Śniegu", „Yeti: tajemnica Himalajów".

Podczas spotkania Tomasz Nowotarski opowie o swoich doświadczeniach w czasie żeglugi morskiej w oparciu o prezentację multimedialną z tej podróży.

Podróżnik przepłynął w sumie kilkadziesiąt tysięcy mil morskich: Morze Bałtyckie, Morze Północne, Kanał La Manche, Morze Irlandzkie, Irlandię, Szkocję, Portugalię, Hiszpanię, Wyspy Kanaryjskie, północno-zachodnie wybrzeża Afryki, Ocean Atlantycki, Karaiby, akwen "Trójkąta Bermudzkiego", Wyspy Bermudzkie, Amerykę Północną i Wyspy Azorskie. Żaglował statkiem S/Y "Fryderyk Chopin" razem z załogą oraz brał udział w projekcie "Szkoła pod żaglami".

Podczas spotkania żeglarz opowie nie tylko o urokach, ale również o zagrożeniach wynikających z podróży dalekomorskich, podzieli się również informacjami, jak można dostać się na pokład żaglowca. Jak wspomina Tomasz Nowotarski - Pełniłem na pokładzie wiele funkcji: byłem członkiem wachty, piekłem chleb, byłem pomocnikiem bosmana i żaglomistrza, stewardem, prowadziłem gimnastykę z młodzieżą, muzykowałem, byłem także ochmistrzem... Statek zacząłem budować w 1991 roku, a pływałem w roku 1992 i 1993. Było to w sumie kilkadziesiąt tysięcy mil morskich.

Po powrocie z podróży napisał i opublikował książkę pt. „Upragniony Port", będącą albumem morskim, zawierającym zdjęcia oraz opis doświadczeń autora.

Organizator wydarzenia - Why Not TRAVEL dla wszystkich uczestników spotkania przygotował zniżki na bilety lotnicze.

Dodatkowo w trakcie spotkania odbędzie się także atrakcyjny konkurs.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie 16 marca br. o godzinie 18.00, w Krośnie przy ul. Piłsudskiego 1 (biuro Grupy Why Not TRAVEL).

Why Not TRAVEL
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola