Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Z nadzieją iść przez życie. Koncert noworoczny ProMusici w RCKP

Data publikacji: 2014-01-23, Data modyfikacji: 2014-01-23
A A AWydrukDrukuj  
 

W ubiegłą niedzielę niedzielę (19.01) w krośnieńskim RCKP zabrzmiała muzyka w wykonaniu uczniów Prywatnej Szkoły Muzycznej I i II st. Pro Musica Anny i Adama Műnzbergerów. Pro Musica tradycyjnie już po raz XXII zaprosiła mieszkańców Krosna na, realizowany w wyjątkowym nastroju, Wielki Koncert Noworoczny, który tym razem zatytułowano: "Z nadzieją iść przez życie”.

 

Jak co roku, zgromadzona publiczność w całości wypełniła ponad 600-miejscową widownię, niezwykle ciepło przyjmując muzyczne propozycje młodych artystów.

 

A trzeba podkreślić, że także i tym razem był to bardzo starannie przygotowany, sprawnie wyreżyserowany wieczór muzyki i tańca, którego twórcami byli nauczyciele, dzieci i młodzież Szkoły Muzycznej Pro Musica w Krośnie.

 

W muzycznym widowisku udział wzięli najmłodsi soliści: Anna Krygowska, Marcelina Janiec, Kornelia Pazyńska i uczniowie-wokaliści z klasy śpiewu pani Moniki Fabisz. Wszyscy oni - Aleksandra Blicharczyk, Paulina Krupa, Anna Józefowicz, Emilia Tyburska, Julia Zajdel, Zuzanna Gąbka i Łukasz Krupa - zaśpiewali z towarzyszeniem szkolnej orkiestry utwory utrzymane w baśniowo-zimowym nastroju. Utwory te zaaranżował prowadzący Pro Musica Grand Standard Orchestra - Wojciech Gąbka.

       

Wraz z orkiestrą wystąpił także zespół wokalny, oraz szkolne chóry, śpiewające znane pastorałki, przygotowane i prowadzone przez Aleksandrę Fiołek-Matuszewską.

 

Dopełnieniem całości były układy baletowe – „Walce karnawałowe”, „Koty” oraz inscenizacja fragmentu baśni „Królowa śniegu”, w której główne role wykonały Aneta Czenczek, Anna Habrat i Joanna Tomkiewicz.

  Autorem choreografii była Lucyna Durał.        

W wyjątkowy nastrój niedzielnego koncertu widownię wprowadzili Dorota Cząstka recytująca poezję oraz Maciej Kubit i Aleksandra Blicharczyk współprowadzący koncert.

  Sponsorami tegorocznego koncertu byli: Delikatesy Centrum, Splast, MPGK, KPB, Model Making.

Projekt zrealizowany przy pomocy finansowej Gminy Krosno.

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola