Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zapraszamy na „Smaczki literackie”

Data publikacji: 2014-01-17, Data modyfikacji: 2014-01-17
A A AWydrukDrukuj  
 

Stowarzyszenie Literackie Nauczycieli w Krośnie oraz Krośnieńska Biblioteka Publiczna w Krośnie zapraszają na prezentację V almanachu literackiego „Smaczki literackie”. Prezentacja odbędzie się w środę 22 stycznia 2014 r. o godz. 17:00 do Saloniku Artystycznego Biblioteki przy ul. Wojska Polskiego 41.

 

W zbiorze zaprezentowana została twórczość dziesięciorga autorów:Danuty Drzewickiej, Krzysztofa Grabonia, Józefa Janowskiego, Krystyny Kulman, Teresy Krukowskiej-Frączek, Macieja Penara, Juraty Bogny Serafińskiej, Zofii Tomkiewicz, Ewy Zajdel, Zdzisława Zatwarnickiego.        

Każdy [autor] przedstawił swą twórczość w niewielkim fragmencie, który możemy nazwać tytułowym smaczkiem. Dzięki temu powstała barwna mieszanka stylów, rodzajów i gatunków literackich. Znajdziemy tu opowiadania, wiersze, recenzje literackie oraz zadania szaradziarskie: szarady, palindromy, anagramy, homonimy wraz z instrukcją ich rozwiązania. Oprócz doznań literackich mamy więc odrobinę rozrywki umysłowej i nowej wiedzy. Rzadko publikowaną formę stanowi akt erekcyjny [informujący o budowie nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej Nr 9 w Krośnie]. Próbą ocalenia od zapomnienia jest natomiast umieszczenie tutaj strof ludowych przypominających balladę lub pieśń (zebranych i spisanych przez członka Stowarzyszenia Literackiego Nauczycieli w Krośnie).

Warto więc otworzyć te książkę i zapoznać się z tym, co zaproponowali autorzy.

  Nie obawiać się niestrawności… Artur Kurek

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola