Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zasmakuj w pograniczu - Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov

Data publikacji: 2014-02-05, Data modyfikacji: 2014-02-06
A A AWydrukDrukuj  
 

Miasto Krosno wspólnie z Miastem Bardejov realizuje projekt pn. „Zasmakuj w pograniczu - Szklane Krosno, Zabytkowy Bardejov” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska-Republika Słowacka 2007-2013. Głównym celem projektu jest promocja regionu pogranicza oraz stworzenie trwałych struktur współpracy.

 

 

W ostatnich dniach stycznia tj. 29-31 br. w Krośnie odbyła się II część szkolenia i warsztatów. W zajęciach uczestniczyli pracownicy instytucji odpowiedzialnych za promocję miast: Krosna i Bardejova oraz osoby bezrobotne. Grupa liczyła razem 30 osób. Podczas 3 dniowego spotkania uczestnicy zapoznali się z możliwościami nowych technik przekazu, wykorzystania Internetu, portali społecznościowych („fanpage”) do promocji polsko-słowackiego regionu pogranicza.

 

 

Podczas części warsztatowej kontynuowano opracowywanie trasy turystyczne pomiędzy Krosnem a Bardejovem, oraz opisy miejsc atrakcyjnych turystycznie. W celu zdobycia dodatkowej wiedzy o Krośnie – Mieście Szkła, uczestnicy szkolenia wraz z przewodnikiem mieli możliwość obejrzenia unikatowych zabytków naszego miasta oraz podczas zwiedzania Centrum Dziedzictwa Szkła zapoznali się z technikami produkcji wyrobów szklanych oraz ze sposobami wykonania witraży, malowania na szkle itp.

 

W ramach projektu odbędzie się jeszcze 6 wystaw artystek pogranicza (3 w Polsce i 3 na Słowacji), zorganizowane zostanie Study Tour z udziałem dziennikarzy oraz osób z branży turystycznej. W celu promocji obu miast turystom zostaną udostępnione przewodniki i mapy prezentujące uroki pogranicza, które będzie można pobrać z ustawionych automatów w Krośnie i Bardejovie. Natomiast na powstającym fanpag-u zamieszczone zostaną informacje o projekcie oraz zdjęcia z jego realizacji.

 

 

 

 

UM Krosno, Źródło artykułu: www.krosno, Autor zdjęć: UM Krosno
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat krośnieński - powiat w południowo – zachodniej części województwa podkarpackiego z siedzibą w Krośnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Chorkówka, Dukla, Iwonicz- Zdrój, Jaśliska, Jedlicze, Korczyna, Krościenko Wyżne, Rymanów, Miejsce Piastowe i Wojaszówka, zajmując powierzchnię 923,79 km kw.

Atrakcje przyrodnicze stanowią: część Magurskiego Parku Narodowego, osiem rezerwatów przyrody (Modrzyna, Prządki, Cisy w Nowej Wsi, Rezerwat Tysiąclecia Na Górze Cergowej, Igiełki, Przełom Jasiołki, Wadernik i Kamień nad Jaśliskami), dwa obszary chronionego krajobrazu (Obszar Chronionego Krajobrazu Beskidu Niskiego oraz Czarnorzecki Obszar Chronionego Krajobrazu), szlaki turystyczne, szlak spacerowy i szlaki tematyczne. Do zabytków zaliczane są: kopalnia nafty – Skansen w Bóbrce, dzwonnica z XVII wieku, pałac Mnichów z XVII wieku, zespół klasztoru Bernardynów z II połowy XVIII wieku w mieście Dukla, pustelnię św. Jana z Dukli w Trzcianie, drewniane domy tkaczy z XVIII i XIX wieku w Korczynie, zespół dworski w Komborni, zespół dworski i domy z XIX wieku w Krościenku Wyżnym, dwór z końca XVIII wieku oraz klasztor oo. Michalitów w Miejscu Piastowym, zespół dworsko – pałacowy z XIX wieki, dzwonnica, wieża i plebania z XVIII wieku w Klimówce czy ruiny zamku Kamieniec w Odrzykoniu wzniesiony w XIV wieku .

Gospodarka powiatu oparta jest głównie na rolnictwie, usługach, turystyce i przetwórstwie rolno spożywczym.

Przez powiat przebiegają dwie drogi krajowe nr: 9 i 28.

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola